Upravit stránku
07. 09. 2015

I Svit poražen


Útočná norma? 101! Právě tolik bodů vysázela Beksa oběma svým slovenským sokům na úvod přípravy. Po páteční vítězné premiéře proti Interu Bratislava si dnes poradila v prvním domácím přípravném duelu s Iskrou Svit dvanáctibodovým rozdílem.

PŘÍPRAVA:
BK JIP Pardubice vs. BK Iskra Svit 101:89

(25:19, 26:19, 22:21, 28:30)

Body: Wall 16, Půlpán 13, Švrdlík 12, Škranc 12, Příhonský 10, Pandula 10, Kotas 9, Sanders 6 (5 as.), Roub 6, Potoček 4, Šoukal 3 - Brach 19, Lawrence 14, Petrucelli 14, Bakare 13, Belevy 10...

Pardubičtí basketbalisté ani jednou neprohrávali. Po 80 sekundách vedli 7:0 a o chvíli později 10:2. Svit se sice přitáhl na těsnější bodový rozdíl, nicméně do vedení se nedostal. Ve druhém poločase Beksa odskočila až do dvacetibodového vedení, a to po šňůře 13:0, díky níž platil průběžný stav 58:38. Svit záhy kontroval vlastní devítibodovou šňůrou, ovšem až do konce zůstával rozdíl ve skóre v dvouciferné hodnotě.

Stovku trefil v poslední minutě Viktor Půlpán. "Myslím si, že dnes jsme měli pozice na to, abychom dali ještě o hodně víc bodů," s úsmevěm odpověděl kouč Dušan Bohunický na otázku, zda se v útoku nastřádaných 101 bodů stane normou Pardubic.

"V naší hře byla spousta ztrát, včetně jednoduchých "šoupáků", které jsme neproměnili. To nás limitovalo. Nebyl jsem až tak spokojený s naším projevem, jako v Pezinku s Interem. Tam jsme měli lepší rozestavení v útočných akcích, lépe nám putoval míč, možná to bylo i soupeřem, protože Svit hrál spíše individualisticky."

Útok, zdá se, funguje.

A co obranná hra? Scházejí dva předpokládané podkošové pilíře Ondřej Kohout s Radkem Nečasem?"Hlavně v první půli jsme dovolili Svitu jednoduché útočné doskoky, nedokázali jsme si poradit s jejich fyzičnem. Určitě bych souhlasil, že Radek a Ondra by některé situace nedovolili," uvedl trenér Beksy.

Stejně jako v pátek proti Interu, i dnes dal hodně příležitostí všem hráčům, včetně mladých nadějí Josefa Potočka, Karla Formánka či Martina Rouba. Jak jej jejich výkon uspokojil? "U některých hráčů vidím obrovskou přemotivovanost, u některých zase až příliš velký respekt, což jejich výkony trošku sráží. To, co předvádějí na trénincích, ještě nedokážou přenést do hry. Nebudu konkrétně zmiňovat hráče, kteří mě nadchli, ale jsou tři až čtyři, kteří jsou nad mé očekávání," doplnil Dušan Bohunický.

Na 11 úspěšných trojkách (stejný počet jako s Interem!) se nejvíce podílel Lukáš Kotas s výtečnou bilancí 3/4, dvěma přesnými trefami z perimetru se prezentovali Jobi Wall, David Škranc a Josef Příhonský.

Další přípravné utkání Beksa odehraje v pátek 11. 9. od 18 hodin proti Gmundenu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti