Upravit stránku
27. 12. 2016

I s Dušanem Pandulou


Hudba a sport na jednom místě? Ano! Beksa a pardubická filharmonie připravily na závěr roku již 3. ročník unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE III
středa 28. 12. | 17 hodin | Tipsport aréna

Koncept sportovně-hudebního večera zůstává totožný jako v úvodních dvou ročnících:
* program otevře koncert Komorní filharmonie Pardubice, tentokrát s podtitulem Slavné filmové melodie
* ve druhé části programu se odehraje utkání 17. kola Kooperativa NBL mezi BK JIP Pardubice a NH Ostrava.

Další zajímavosti nabitého večera? Slavnostní křest knihy k 60. výročí klubu a první start uzdraveného Dušana Panduly!

17. kolo Kooperativa NBL:
BK JIP Pardubice (13/3) vs. NH Ostrava (4/13)

Beksa se v průběžné tabulce Kooperativa NBL osamostatnila na 2. místě, když po překvapivé listopadové porážce v Prostějově zvládla poslední tři předvánoční duely s Kolínem, Nymburkem i v Ústí n. L. Také ostravští basketbalisté vykazují v poslední době zlepšenou formu, byť ani tři výhry z posledních sedmi zápasů jim nestačily k tomu, aby se odpoutali z poslední příčky.

"Ostrava v poslední době přivedla nové hráče, kteří velmi dobře zapadli do týmu, což je vidět i na výsledcích. Ve svém středu mají velmi kvalitní střelce z perimetru (Smith, Bratčenkov a Riewer) a hrají hodně systémů pro jejich uvolnění. Jejich pivoti, zejména Bohačík a Painter, jsou velmi atletičtí a silní na doskoku," zmínil pardubický trenér Tomáš Bartošek osové muže Nové huti.

Klíčový pivot Deshawn Painter odehrál v ostravském dresu 9 utkání s průměry 15,7 bodu + 8,9 doskoku, další podkošový hráč, ex-pardubický Petr Bohačí, střádá 10,9 bodu + 5,8 doskoku (trojky 41% - 25/61). Na perimetru hrají klíčové party rozehrávači Sterling Smith (13,6 bodu) a Jordan Riewer (9,8 bodu + 4,3 asistence) a výborný trojkař Vojtěch Bratčenkov (11,5 bodu, trojky 36,7% - 36/98).

"My se musíme soustředit hlavně sami na sebe a plnit předem dané pokyny. Samozřejmě nesmíme otvírat volné střelecké pozice, aby soupeři nechytli střelecký rytmus. Musíme bránit jako tým, dobře si vypomáhat a rotovat a hlavně musíme dobře odstavovat na obranném doskoku, nepouštět ostravské hráče ke druhým či třetím střelám," řekl dále Tomáš Bartošek.

Celý tým se těší na skvělou diváckou kulisu. "Velmi se na tento večer těšíme," přikývl jeden z pardubických trenérů. "Díky našim výkonům a tomuto již tradičnímu projektu, který má nejen po Pardubicích velmi dobrý zvuk, do arény dorazí určitě hodně fanoušků. Byl bych nadmíru spokojen, kdybychom atakovali hranici 5.000 fanoušků."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti