17. 02. 2018

Hyundai FINAL 4: Beksa vs. Nymburk

Dva nejlepší týmy Českého poháru, Pardubice a Nymburk, se potkají v nedělním velkém finále. Bitva o cennou trofej začne ve svitavské hale v 17:30.

HYUNDAI FINAL 4, FINÁLE:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk
(neděle 18. 2. v 17:30, Svitavy)

Beksa si zajistila postup do finálového utkání výhrou nad Děčínem (více čtěte zde: Zahrajeme si finále Českého poháru).

Ve druhém semifinále Nymburk nedopustil žádné komplikace a domácí Svitavy přejel více než 50bodovým rozdílem 111:59 (nejvíce bodů: Ray 13, Barac 13, Bohačík 13, Benda 13, Pumprla 11, Lawrence 10, Davis 10, Kříž 10...).

V základní části Kooperativa NBL jsme s Nymburkem dvakrát prohráli, ale...

Domácí utkání bylo vyrovnané do závěru třetí čtvrtiny (63:63), ovšem pak nám favorit - hlavně díky trojkové smršti Kendricka Raye (v zápase měl bilanci zpoza tříbodového oblouku 6/8!) - rychle ukázal záda a triumfoval 73:95 (nejvíce bodů: Pandula 13, Kent 12, Půlpán 11, Kohout 10... - Ray 24, Peterka 17, Lawrence 11...). Lednová odveta byla dramatická až do konce - ještě v poslední minutě jsme vedli, na konci jsme měli dva pokusy na vítěznou střelu, ovšem Nymburk nás přetlačil nejtěsnějším rozdílem 91:90 (nejvíce bodů: Lawrence 15, Ray 14, David 13, Hruban 12, Kříž 11... - Kent 18, Švrdlík 15, Potoček 12, Martin 12, Pandula 10...).

Vyjádření trenéra Tomáše Bartoška:

"Nymburk se v semifinále proti Svitavám prezentoval svojí typickou hrou z této sezony, tedy nátlakovou obranou a velmi rychlým přechodem do útoku, klidně i po inkasovaném koši. Po celou dobu utkání udržoval vysoké tempo a maximální nasazení. V nedělním finále pro nás bude klíčové zastavit jeho rychlou přechodovou fázi, tak, aby Nymburk musel hrát tak zvaně do plných. Pokud jde o náš útok, musíme být maximální důslední v každém uvolnění, ve všech přihrávkách, zkrátka ve všem, protože Nymburk se bude snažit vytvářet velký tlak. Jestliže nebudeme ve všech činnostech maximálně důslední a koncentrovaní, dáme Nymburku šanci zakončovat jednoduché koše, čemuž, jak už jsem říkal, budeme chtít zamezit."