Upravit stránku
16. 02. 2018

Hyundai FINAL 4: Děčín vs. Beksa


První vrchol sezony je tady! O víkendu je na programu finálový turnaj Českého poháru, v němž si to o cennou trofej rozdají Nymburk, Beksa, Děčín a Svitavy.

HYUNDAI FINAL 4 ČESKÉHO POHÁRU, SEMIFINÁLE:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice
(sobota 17. 2. v 15 hodin, Svitavy)

Oba týmy musely na své cestě do finálového turnaje vyřadit dva soupeře z Kooperativa NBL.

Severočeši, kteří nejprve přešli přes prvoligový Sokol pražský (95:71), si následně poradili s USK Praha (doma prohráli 77:83, venku zvítězili 77:53) a ve čtvrtfinále s ústeckou Slunetou (doma 85:79, venku 74:75). Beksa po prvotním triumfu ve Šlapanicích (105:57) uspěla v dvojbojích s mmcité+ Brno (83:74 a 75:49) a ve čtvrtfinále s Geosanem Kolín (83:55 a 94:81).

NBL: 2 - 0 pro Děčín

Vzájemné zápasy v základní části Kooperativa NBL vyšly o něco lépe Děčínu. Oba byly nesmírně vyrovnané, ovšem v koncovkách byl pokaždé šťastnější ARMEX, který ve své hale uspěl 74:73 (nejvíce bodů: Krakovič 22, Pomikálek 19, Feštr 8... - Kohout 22, Burnett 22, Švrdlík 11...) a v Pardubicích 67:72 (nejvíce bodů: Martin 16, Pandula 13, Potoček 8, Welsch 8, Kent 8... - Šiška 24, Pomikálek 11, P. Houška 9...).

"Nemyslím si, že by tyto dvě naše prohry měly na něco vliv. To, že poslední dvě utkání vyhrál soupeř, nemáme v hlavách," ujišťuje pivot Ondřej Kohout, že Beksa půjde do semifinálové řeže s čistou hlavou.

Lídři soupeře

Bodovými lídry Děčína, který po základní části NBL figuruje v tabulce na 4. místě s bilancí 13/9, jsou rozehrávač Ondřej Šiška (12,8 bodu + 5,4 asistence), křídelník Tomáš Pomikálek (12 bodů + 6,1 doskoku) a pivot Pavel Houška (12,8 bodu). ARMEX má však velice zkušený tým, mezi výraznější skórery dále patří Filip Halada (8,6 bodu), Lukáš Feštr (8,2 bodu), Šimon Ježek (7,7 bodu) či Jakub Krakovič (6,7 bodu).

Vyjádření kouče Levella Sanderse a hráče Ondřeje Kohouta

Levell Sanders:
“Klíčovým faktorem budou doskoky. V každém zápase proti Děčínu jsou doskoky číslo 1, alfa a omega úspěchu, protože když takovému týmu, jako je Děčín, dáte druhé, třetí, čtvrté šance v jednom útoku, je to moc. Je to jen o naší koncentraci, o tom, jestli jsou hráči soustředěni už před zápasem, přemýšlejí o tom. Já věřím, že na finálový turnaj Českého poháru budeme všichni dobře připraveni.”

Ondřej Kohout:
“Nemyslím si, že by dvě naše prohry s Děčínem v základní části NBL měly na něco vliv. Soupeř i my jsme z větší části pospolu už několik let a každý vzájemný zápas je neskutečný boj, většinou až do konce. To, že poslední dvě utkání vyhrál soupeř, nemáme v hlavách. Bude to opět ohromně těžké, jako každý jiný zápas.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti