Upravit stránku
12. 04. 2017

Hvězdy NBL: Dominez, Radek a Lamb


Hned tři zástupce má BK JIP Pardubice mezi nejlepšími hráči Kooperativa NBL: mezi oceněnými v tradiční anketě Hvězdy NBL figurují Dominez Burnett, Radek Nečas a Lamb Autrey.

Kooperativa NBL má druhý rok po sobě českého MVP. Nejužitečnějším hráčem byl ve své kariérní sezoně zvolen 24letý lídr basketbalistů pražského USK Jaromír Bohačík. S 33 a půl minutami třetí nejvytíženější muž dlouhodobé části ligy byl jejím druhým nejlepším střelcem s průměrem 17,9 bodu, sedmým doskakovačem s průměrem 6,6, přidával i 2,4 asistence a 6,2 získaného faulu, což bylo s převahou nejvyšší číslo soutěže.

V pěti zápasech dosáhl dvojciferných statistik v bodech i doskocích, třikrát nastřílel přes 30 bodů, navíc meziročně vylepšil svou dvojkovou střelbu o 7 procent, trestné hody o 13 procent a jeho střelecký průměr vzrostl o 3,6 bodu na utkání. Hlavně však svůj tým dotáhl ke čtvrtému místu před play-off, což je pro Pražany nejlepší pozice za posledních 16 let. 

„Jsem rád, že ty dva roky naší společné práce přinesly nějaké ovoce. MVP je individuální ocenění, které je většinou udělované hráčům z týmů, co mají lepší postavení v tabulce. Naše čtvrté místo po nadstavbě je výsledkem práce celého týmu a i ta cena tak patří všem,“ podotýká 197 čísel vysoké křídlo, točící v USK svou druhou sezonu.

Ocenění pro Jaromíra Bohačíka bylo ovšem jen jedním z řady úspěchů v rámci každoroční ankety Hvězdy Kooperativa NBL, jež ukořistily Sovy z pražského USK. Hráčem s největším zlepšením byl zvolen 22letý centr Pavel Grunt a Nejlepším koučem Slovinec Mirsad Alilovič, který ve své třetí sezoně na lavičce USK atakoval až do předposledního kola nadstavby i třetí místo v tabulce.

Zatímco většina oceněných se z roku na rok mění, jedna stálice zůstává. Jmenuje se Radek Nečas. Power forward pardubické Beksy se v anketě, v níž hlasují ligoví trenéři, kapitáni týmů, generální manažeři a další basketbaloví odborníci, už popáté za osm let trvání tohoto ocenění stal Obráncem sezony.

Do ligového All-Star byli vedle Jaromíra Bohačíka zvoleni i pardubický Dominez Burnett, který se stal top střelcem soutěže, dále nymburský atlet Howard Sant-Roos a pod košem toto trio doplnili děčínský Pavel Houška a ve své kariérní sezoně ústecký Ladislav Pecka.

Výsledky ankety Hvězdy Kooperativa NBL 2016/2017:

MVP Kooperativa NBL
Jaromír Bohačík (USK Praha)

Nejlepší obránce
Radek Nečas (BK JIP Pardubice)

HRÁČ S NejvětšíM zlepšeníM
Pavel Grunt (USK Praha)

Nejlepší trenér
Mirsad Alilovič (USK Praha)

Nejlepší pětka Kooperativa NBL

Jaromír Bohačík (USK Praha)
Dominez Burnett (BK JIP Pardubice)
Howard Sant-Roos (ČEZ Basketball Nymburk)
Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí)
Pavel Houška (BK ARMEX Děčín)

Nejlepší česká pětka

Jakub Šiřina (BK Opava)
Jaromír Bohačík (USK Praha)
Vojtěch Hruban (ČEZ Basketball Nymburk)
Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí)
Pavel Houška (BK ARMEX Děčín)

Nejlepší zahraniční pětka

Howard Sant-Roos (ČEZ Basketball Nymburk)
Dominez Burnett (BK JIP Pardubice)
Lamb Autrey (BK JIP Pardubice)
Deshawn Painter (NH Ostrava)
Hunter Mickelson (DEKSTONE Tuři Svitavy)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti