Upravit stránku
06. 01. 2022

HsP se Štefanem Margitou


Hrajeme spolu za Pardubice bez Adama Plachetky, ale s hvězdným tenoristou Štefanem Margitou! Osmý ročník unikátního projektu bude rozehrán již v sobotu 22. ledna v enteria areně.

Již v sobotu 22. ledna spolu BK Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice rozehrají osmý díl unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Místo dříve avizovaného hosta Adama Plachetky, jehož pracovní povinnosti na poslední chvíli odvedly do newyorské Metropolitní opery, vystoupí v pardubické enteria areně hvězdný tenorista Štefan Margita. V jeho podání vyslechnete nejen slavné operní árie, ale těšit se můžete i na muzikálové melodie či populární písně.

Stejně jako v předcházejících sedmi ročnících, i tentokrát budeme společně pomáhat. Příjemcem finanční pomoci bude 1,5roční Elinka z Pardubic, která trpí spinální svalovou atrofií. Organizátoři věnují rodině Elinky výtěžek z prodeje vstupenek do enteria areny, a jelikož je kapacita haly omezena na 1000 diváků, rozhodli se rovněž zahájit prodej virtuálních vstupenek, aby měli možnost přispět i zájemci, kteří se nedostanou přímo do areny.

“Ve spolupráci se společností TVCOM.cz bude zkvalitněn livestream, abychom i fanouškům a posluchačům, kteří nebudou moci být přímo v enteria areně, nabídli co možná nejhodnotnější zážitek,” uvedl Pavel Stara, předseda představenstva pardubického klubu. Vstupenky do enteria areny i virtuální vstupenky jsou k dispozici na webu v sekci Vstupenky.

Vyjádření Jarmily Zbořilové, čestné prezidentky projektu:

"Kdo ví, možná svět přišel o světoznámého fotografa, protože Štefan Margita nejprve vystudoval na umělecko-průmyslové škole obor fotografie a fotografování se dokonce i nějaký čas v praxi věnoval. Jenže pak si ho získal operní zpěv a zrodila se hvězda. Svým překrásným tenorem Štefan Margita již pěknou řádku let získává obdiv posluchačů i odborné kritiky v nejslavnějších operních domech světa. V sobotu 22. ledna 2022 se k výčtu pódií přidá k milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden, newyorské Metropolitní opeře a mnoha a mnoha dalším i enteria arena Pardubice. Je mi nesmírnou ctí, že Štefan Margita přijal pozvání k hostování v rámci 8. dílu projektu Hrajeme spolu za Pardubice. Jsem přesvědčená, že jméno Štefana Margity zná i ten nejzarytější čistě sportovní fanoušek. Kdyby se ale přece jen nějaký hudbou nepolíbený neznalec objevil, dovolím si ho motivovat k návštěvě koncertu přirovnáním účinkování Štefana Margity s Komorní filharmonií Pardubice k nastoupení LeBrona Jamese v dresu Beksy. A to už je dost dobrý, ne?"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti