Upravit stránku
21. 01. 2022

HsP je tady! Koncert a Beksa vs. Kolín


Unikátní spojení hudebního světa se sportovním funguje. Nejlepším důkazem budiž jedinečný projekt Hrajeme spolu za Pardubice, jehož 8. ročník bude rozehrán v sobotním podvečeru.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE VIII

sobota 22. 1. v 16:30 | enteria arena Pardubice

Úvodní část programu bude již tradičně patřit koncertu Komorní filharmonie Pardubice, jejímž hostem tentokrát bude hvězdý tenorista Štefan Margita. "Jsem přesvědčená, že jméno Štefana Margity zná i ten nejzarytější čistě sportovní fanoušek. Kdyby se ale přece jen nějaký hudbou nepolíbený neznalec objevil, dovolím si přirovnat účinkování Štefana Margity s Komorní filharmonií Pardubice k nastoupení LeBrona Jamese v dresu Beksy," nešetří superlativy Jarmila Zbořilová, čestná prezidentka projektu.

22. kolo základní části Kooperativa NBL:

BK Pardubice (12/9) vs. BC Geosan Kolín (12/9)

Po skončení koncertu a 45minutové přestávce, sloužící k rozcvičení hráčů obou týmů, bude v 18:30 následovat utkání dvou tabulkových sousedů, kteří mají ve finiši základní části navlas stejnou bilanci výher a porážek. Není žádných pochyb o tom, že Beksa bude chtít navázat na čtyřzápasovou vítěznou šňůru ze začátku kalendářního roku, leč na druhé straně kurtu bude stát velice kvalitní oponent. "Co se týče Kolína, v letošní sezoně má lehce obměněnou sestavu, ale jádro zůstává stejné: Adam Číž, Jirka Jelínek, teď hraje ve vynikající formě Kuba Petráš… Myslím, že jim trochu chybí DuBose, který odešel do Jindřichova Hradce, takže hrají v užší rotaci, ale rozhodně jsou nebezpeční," přitaká asistent trenéra Adam Konvalinka.

Program akce

16:30 - vystoupení Taneční školy InDance

16:33 - zahájení úvodním slovem

16:40 - koncert

17:45 - přestávka na rozcvičení týmů

18:30 - utkání BK Pardubice vs. BC Geosan Kolín

Nejzářivější hvězdou Geosanu je ústřední rozehrávač Adam Číž, druhý nejlepší střelec (průměr 21 bodů na zápas), nejlépe asistující hráč (průměr 7,2 asistence) a čtvrtý nejužitečnější hráč (průměrný koeficient užitečnosti 24,1) celé ligy! "Kolín hraje ve svém vlastním, specifickém tempu, kdy se do ničeho bezhlavě nežene a připravuje si akce tak, aby zakončoval Adam Číž," vypozoroval Adam Konvalinka. "Bude to oříšek, ale věřím, že když budeme hrát dostatečně agresivně, ve svém tempu a dle pravidel, která si řekneme, tak můžeme pomýšlet na vítězství," věří v úspěšný výsledek.

Jak vnímá našeho sobotního soka rozehrávač Tomáš Vyoral? "Kolín je hodně útočně zaměřený tým. Když mu to v útoku nejde, neříkám, že je to pro soupeře snadné, ale cesta k vítězství je v takovém případě určitě snazší, takže musíme bojovat a hrát takovou obranu, jako ve druhém poločase proti Opavě," zmínil na poslední, ze strany Beksy velmi vydařený zápas, v němž jsme druhý tým tabulky pokořili 85:73. "Nechci říkat, že bychom měli dávat v každém zápase 100 bodů, ale v útoku nám to teď klape, takže obrana je pro nás prioritní. Po Novém roce jsme celý tým dobře nastartovaní, tak proč toho nevyužít i s Kolínem?" doplnil Vyo.

Charitativní rozměr projektu

I v rámci 8. ročníku projektu Hrajeme společně za Pardubice budeme společně pomáhat. Finanční příspěvek - výtěžek ze vstupného do enteria areny i z prodeje virtuálních vstupenek - bude tentokrát věnován ve prospěch 1,5 roční Elinky Holíkové z Pardubic, která trpí spinální svalovou atrofií. Virtuální vstupenky můžete zakoupit i v průběhu celého sobotního večera (odkaz do systému online prodeje zde), vstupenky jsou v ceně 130 Kč, 250 Kč či 400 Kč. Srdečně děkujeme všem, že pomáháte s námi.

Informace o vstupenkách

Pro držitele permanentních vstupenek na sezonu 2021/2022 budou vyhrazeny sektory 106 a 113. V online předprodeji lze zakoupit vstupenky v síti Ticketportal, v den konání akce bude vchod do enteria areny otevřen hodinu před začátkem, tedy v 15:30, přičemž s ohledem na omezenou diváckou kapacitu bude k dispozici 200 ks vstupenek.

Děkujeme partnerům, kteří podpořili projekt Hrajeme spolu za Pardubice VIII

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti