08. 02. 2020

Skvělý koncert a těsná porážka

Fenomenální zpěvačka Yvetta Blanarovičová, skvělá Komorní filharmonie Pardubice a porážka Beksy. Šestý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice sledovaly téměř 4 tisíce diváků!

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE VI

První část programu:

Koncert Komorní filharmonie Pardubice a zpěvačky Yvetty Blanarovičové, dirigent Chuhei Iwasaki

The Best of Broadway, tak zněl podtitul speciálního koncertu, který bezmála čtyřem tisícovkám pardubických fanoušků servírovaly Yvetta Blanarovičová a Komorní filharmonie Pardubice, pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho. Zazněly známé hity, včetně skladeb Titanic či New York, New York. Jedinečný zážitek pro všechny v enteria areně! "Z koncertu mám úžasný pocit! Nečekala jsem takovou reakci publika. Děkuji," svěřila se na svém instagramovém účtu Yvetta Blanarovičová.

Druhá část programu:

2. kolo nadstavby Kooperativa NBL, skupina A1:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 77:79
(19:19, 26:26, 20:24, 12:10)

Do utkání proti zkušenému týmu sov jsme nastoupili citelně oslabeni: vinou zranění scházeli podkošoví hráči Radek Nečas s Ondřejem Kohoutem, velmi záhy, již v prvním poločase, se k nim bohužel přidsl i křídelnílk David Škranc. Navíc dvojice Viktor Půlpán-Ozren Pavlovič šla do zápasu po třítýdenní pauze, zaviněné taktéž zdravotními problémy. "Nechci se vymlouvat, ale všichni asi viděli, že jsme měli několik problémů s hráči," předeslal trenér Ken Scalabroni"Je vždy frustrující, když prohrajete o jeden nebo dva body, ale realita je taková, že jsme dnes prostě nebyli dostatečně dobří," řekl dále pardubický kouč.

První dvě čtvrtiny byly nesmírně vyrovnané, obě skončily nerozhodně. V hostujícím týmu se prosazoval především Domagoj Proleta, na naší straně kontroval autor čtyř prvopoločasových trojek Josef Potoček. V úvodní části mu pomáhal i další křídelník David Škranc, leč ve hře byl pouhých deseti minut, načež si poranil kotník. Tím se rotace bojeschopných mužů ještě zúžila, výrazněji ve hře zůstalo jen šest hráčů... "První poločas sice skončil nerozhodně, ale nebylo to pro nás ideální. Nelíbilo se mi, jak jsme hráli, ať už v obraně, nebo v útoku," podotkl pivot Kamil Švrdlík.

Faktem je, že Pražané až příliš snadno pronikali do srdce naší obrany a skórovali velmi mnoho snadných bodů z podkošového prostoru.

Ve třetí čtvrtině byl USK většinou vpředu, opakovaně maximálně o 6 bodů. Do výraznějšího trháku jsme však zkušený hostující tým nepustili, a tak o výsledku rozhodla až poslední čtvrtina. Neuvěřitelně vyrovnaná bitva, v jejíž závěrečné pasáži ani jeden tým nevedl o více než 3 body (!!), gradovala v koncovce. Necelé dvě minuty před koncem se v podkošovém prostoru prosadil Kamil Švrdlík a otočil průběžný stav na příznivých 76:75 - bylo to naposledy, kdy jsme byli bodově vpředu. Zkraje poslední minuty Marič trefil svoji čtvrtou trojku, poté - 18 sekund před koncem - Tomáš Vyoral proměnil jen jeden trestný hod, ovšem stejně si o chvíli později vedl i Marič (77:79). V koncovce jsme vložili míč do rukou Kamilovi Švrdlíkovi, jenže jeho pokus nebyl úspěšný a sovy uhájily těsné vítězství. "Když se trefíte, jste šťastní, když ne, cítíte se jako my teď.  Jediné, co už teď můžeme udělat, je hrát příště lépe. Máme teď pár dní na to, abychom se připravili na zápas proti Ústí, kde chceme vyhrát," doplnil Ken Scalabroni.

Statistiky na webu České basketbalové federace.