Upravit stránku
27. 10. 2016

Hráli jsme s energií


"Je pro nás důležité, abychom se naučili dohrávat takto vyrovnané zápasy," říkal pardubický kouč Levell Sanders po pětibodové porážce s Minskem.
Beksa předvedla v utkání 2. kola FIBA Europe Cupu proti běloruskému favoritovi velice kvalitní výkon. Ještě 7,5 minuty před koncem vedla maximálním, jedenáctibodovým rozdílem a v kulise 3351 diváků sahala po senzačním vítězství! Ve finiši ji nakonec Minsk přesprintoval a získal druhou výhru ve skupině J, JIP má nyní vyrovnanou bilanci 1 - 1.

Pozápasové ohlasy

Igor Griszczuk (trenér Cmoki Minsk):
"V první řadě bych chtěl poděkovat mému týmu. Hráli jsme proti velmi silnému soupeři, ale byli jsme dobře připraveni a odvedli jsme opravdu dobrou práci. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli, bez ohledu na to, o kolik bodů zápas skončil."

Justin Gray (hráč Cmoki Minsk):
"Máme tým zkušených hráčů. Basketbalový zápas má svůj vývoj a my jsme měli své zbraně, kterými jsme utkání otočili. Na konci zápasu bylo důležité, že jsme zastavili několik soupeřových útoků a nám se podařilo skórovat, díky tomu jsme vyhráli."

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji trenérovi Minsku a jeho týmu k výkonu, jak u nás odvedli. Také gratuluji mému týmu, protože tenhle zápas byl rozdílný oproti prvnímu utkání s Nikósií. Hráli jsme s energií, měli jsme dobře nastavenou mysl. Pro nás je důležité, abychom se naučili dohrávat takto vyrovnané zápasy. Na konci zápasu jsme zahodili spoustu útoků, to rozhodlo."

Jobi Wall (hráč BK JIP Pardubice):
"Minsk má skvělý tým. My jsme hráli tři čtvrtiny dobré utkání, ale ne už ve čtvrté čtvrtině. Pro nás je důležité, abychom se z toho poučili do dalších zápasů."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
"Je to škoda. Vedli jsme už o 11 bodů a mohli jsme to udržet. Byla škoda, že už jsme se tolik nedostávali k rychlým protiútokům, hráli jsme pořád do plných a do postavené obrany jsme se v poslední čtvrtině trápili. Minsk měl velké pivoty, velké hráče na křídlech, byli fyzičtější, v podstatě vždycky měli na hřišti tři čtyři hráče, kteří vypadali jako pivoti. Celkově si ale myslím, že až na závěr utkání jsme se s tím vyrovnávali dobře. Nechybělo moc a byli jsme vítězní my."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"V prvním zápase náš všechny svazovala nervozita, proti Minsku mi přišlo, že už jsme hráli uvolněněji. Bohužel v koncovce - nevím, čím to bylo - to soupeř otočil. Nehráli jsme tak, jak jsme hráli do té doby. Minsk byl velmi kvalitní soupeř a i když jsme prohráli, věřím, že takový zápas se lidem líbil. Doufám, že příště jich přijde zase spousta a opět budeme hrát v takové atmosféře."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti