Upravit stránku
15. 01. 2020

Hráli jsme neefektivně


Utkání 19. kola základní části Kooperativa NBL mezi Pardubicemi a Opavou (73:87) hodnotili trenéři Ken Scalabroni s Petrem Czudkem a hráči Prokop Slanina s Martinem Gniadkem.

Pozápasové ohlasy

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Hráli jsme tvrdě, ale bohužel neefektivně. Měli jsme pár problémů, tím největším byl pochopitelně doskok. 23 útočných doskoků Opavy je příliš vysoké číslo, dali jsme soupeři možnost skórovat mnoho snadných bodů. Potíž byla i v tom, že nám se střelecky moc nedařilo. Problémy začaly ve druhé čtvrtině a pak se to s námi vezlo celý zápas. Měli jsme možnosti, jak zápas otočit v náš prospěch, ale nedokázali jsme je využít a pak jsme začali být frustrovaní: místo toho, abychom si utkání užívali, jsme dřeli, pracovali, ale nestačilo to. Opava si zaslouženě odváží vítězství. Závěrem bych moc rád poděkoval našim fanouškům, vážíme si toho, že to nevzdávali a podporovali nás až do konce."

Prokop Slanina (hráč domácích):
"Hlavním faktorem byly doskoky. Myslím si, že jsme měli velký problém hlavně s pick and rollem Šiřina-Gniadek, kdy si vytvářeli volné střely. Jakub dobře najížděl a rozdával míče, Martin zase dobře trefoval. Neřešili jsme tuhle kombinaci úplně dobře. Dalším problémem byly trestné hody - nevím, co se stalo, protože v minulém zápase jsme měli bilanci 21/22 a dneska jsme jich nedali 10. Celou dobu jsme prohrávali, což je určitě nepříjemné, hlavně na domácí palubovce. Opava hrála velmi zkušeně, věděla, kdy jít rychle dopředu a kdy naopak podržet balón. Bohužel to dneska nevyšlo a musíme se dívat dál. Máme před sebou zápas ve Svitavách a musíme hrát mnohem líp, hlavně v obraně."

Petr Czudek (trenér hostů):
"Za tohle vítězství jsem velmi rád, protože venku se nám moc nedařilo. Tím, jak jsme byli na vítězné vlně, jsme si mysleli, že všechno půjde samo. Dnes jsme předvedli poctivý výkon, ukázali jsme hlad po útočném doskoku: číslo 23, zvlášť venku. je úžasné, hodně jsme si tím pomohli. Rozhodl náš dobrý začátek. Soupeř na nás chtěl vlítnout, ale my jsme prvních pět minut dobře kontrolovali hru. Měli jsme dobré sudé čtvrtky, 28 a 27 bodů je výborné číslo. Samozřejmě, domácí byli trošku v křeči, nepomohli si ani trestnými hody, což je vždycky dárek pro soupeře, naopak my jsme vydrželi hrát koncentrovaně. Chtěl jsme vyhrát a jsem velmi rád, že se nám to podařilo, protože Pardubice mají velmi kvalitní tým. To, že jsme je nachytali, nic neznamená, ale pro nás je tato výhra důležitá hlavně po těch různých mediálních honičkách, krizích a já nevím čeho, kolik jsme zaknihovali proher atd. Jsem rád, že jsme se od toho odpoutali, média tam u nás v Polsku nás nechají na pokoji a my si půjdeme dál hrát."

Martin Gniadek (hráč hostů):
"Rozhodující faktor byl určitě náš útočný doskok. Když máme dalších 20 šancí na to, vstřelit koše, je to určitě znát. Jsem rád, že na rozdíl od skoro všech předešlých zápasů nebyla tíha jenom na Kubovi Šiřinovi, který dneska tvořil hru, tak nějak jsme si to rozložili mezi celý tým. Doufám, že se tím staneme pro další soupeře nečitelní, že může zahrát každý, a zase budeme na vítězné vlně, jako na začátku soutěže."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti