Upravit stránku
27. 01. 2023

Hrajeme spolu... Podeváté


Velká sobota je tady! V rámci 9. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice se uskuteční koncert Komorní filharmonie Pardubice s kapelou Sto zvířat, na nějž plynule naváže atraktivní derby mezi Beksou a Královskými sokoly.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE IX
sobota 28. 1. v 16:30 | enteria arena Pardubice

Úvodní část nabitého programu obstará i tentokrát naprosto výjimečný koncert.

Pardubická filharmonie si totiž pozvala kapelu Sto zvířat, přičemž toto nevšední spojení nabídne zcela unikátní hudební zážitek. "Na takovéto zajímavé akce máme vždycky speciální program, budeme hrát něco jiného než obvykle," předeslal Honza Kalina, kapelník a zpěvák kapely Sto zvířat, která se do Pardubic nesmírně těší. "Je to hrozně dobrý nápad, spojit muziku a sport. Někdo přijde za sportem, někdo za muzikou, a na místě pak všichni zjistí, že spojení těchto dvou světů může vytvořit výbornou atmosféru. Myslím si, že zas dlouhou dobu nebude možné něco podobného zažít, takže všichni přijďte," doplnil Honza Kalina.

Videopozvánku si můžete přehrát zde.

21. kolo základní části Kooperativa NBL:
BK KVIS Pardubice (12/8) vs. Královští sokoli (4/16)

Tři utkání v Kooperativa NBL, k tomu po jednom v Českém poháru i Alpe Adria Cupu. Pardubičtí basketbalisté protáhli svou vítěznou šňůru napříč všemi soutěžemi, jichž se v letošní sezoně účastní, již na pět zápasů - a rozhodně ji nehodlají přerušit zrovna v sobotu! Ale… "Hradec má dva nové hráče. Hlavně rychlý rozehrávač Solević je velmi zajímavý, pivot Prskalo může hrát na pozicích 4 i 5," upozornil trenér Dino Repeša na kádrové změny u Královských sokolů. "Není to stejný tým jako v listopadu, kdy jsme s nimi hráli poprvé. Připravovali jsme se velmi zodpovědně, protože víme, jak důležitý zápas to pro nás je, s ohledem na situaci v tabulce," řekl dále kouč Beksy.

Klíč k úspěchu bude ležet podle jeho mínění především na obranné polovině hřiště. "Určitě chceme pokračovat v obraně, jakou jsme předváděli v posledních pěti zápasech, i proto, že Hradec dal ve svém posledním zápase 95 bodů," upozornil Dino Repeša na středeční vysokou výhru našeho nejbližšího soupeře nad USK Praha v Českém poháru (nejvíce bodů Královských sokolů: Solević 24, Škranc 22, Peterka 15, Šturanović 11…). "Ukázali obrovský útočný talent." Beksa se bude muset vypořádat nejen s posíleným soupeřem, ale i s netradičním prostředím, vždyť v enteria areně budeme hrát téměř na den přesně po roce. "O to důležitější bude právě obrana. Nechceme čekat, jestli budeme dávat tříbodové koše, budeme chtít bránit a v útoku co dáme, tak dáme. Pevně věřím, že když předvedeme v obraně takový výkon a agresivitu, jako v posledních zápasech, budeme mít velkou šanci vyhrát!"

Sobotní utkání se hraje v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

“Pro mě osobně to bude poprvé, za dobu, co jsem v Pardubicích. Už jsem ale tuto akci jednou zažil z druhé strany, asi před čtyřmi lety jsem tu byl ještě jako trenér USK Praha," vzpomněl si Dino Repeša na několik let starou zkušenost s tímto jedinečným projektem. Tentokrát jej prožije premiérově v bíločervených barvách. "Věřím, že i tuto sobotu se bude hrát ve skvělé atmosféře,” dodal pardubický kouč.

Vstupenky na akci můžete zakoupit online zde, nebo v den konání akce na místě: pokladny enteria areny budou otevřeny v 15:30.

Společně pomůžeme Svítání

I v rámci 9. ročníku projektu Hrajeme společně za Pardubice budeme společně pomáhat. Finanční příspěvek - výtěžek ze vstupného do enteria areny - bude tentokrát věnován ve prospěch Základní  školy a Praktické školy Svítání, o. p. s., konkrétně na pořízení svozového autobusu. Přispět můžete rovněž dárcovskými DMS ve tvaru DMS POMOCSVITANI 90 na číslo 87 777.

Srdečně děkujeme všem, že pomáháte s námi.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti