Upravit stránku
05. 02. 2020

Hrajeme spolu za Pardubice VI


Již pošesté spojí své síly pardubičtí basketbalisté a filharmonici, aby společně hráli za Pardubice. Speciálním hostem tentokrát bude zpěvačka Yvetta Blanarovičová.

Hrajeme spolu za Pardubice je tradičním projektem Beksy a Komorní filharmonie Pardubice.

V letošní sezoně se uskuteční v sobotu 8. 2. 2020 od 16:30 v enteria areně, opět i s výjimečným hostem.

Koncert s podtitulem The Best of Broadway bude dirigovat japonský dirigent Chuhei Iwasaki, zazpívá Yvetta Blanarovičová.

"Spojení koncertu se zápasem zažiji poprvé," říká Yvetta Blanarovičová

Yvetta Blanarovičová studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv, pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde v roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor. Už v té době hostovala na předních divadelních scénách v Praze (Národní divadlo, Realistické divadlo). Stala se zakládajícím členem divadla Imaginace, které reprezentovalo Českou republiku v řadě Evropských zemí. Za filmové a divadelní role obdržela řadu ocenění jak doma tak v zahraničí.

Ve velkých arénách jste zpívala mnohokrát, ovšem jak vnímáte toto netradiční propojení hudby se sportem, v tomto konkrétním případě s basketbalem?
“Spojení klasického koncertu se sportovním zápasem opravdu zažiji poprvé a nesmírně se těším, jsem zvědavá, jak to dopadne. (pousmála se) Už jsem ale zpívala českou hymnu na mistrovství světa v hokeji a fanoušci tehdy byli úplně úžasní, tak se moc těším i k vám do Pardubic.”

Můžete krátce prozradit, jaké skladby zazní na koncertě v pardubické aréně?
“Pokud mohu prozradit něco z repertoáru, můžete se těšit na světové muzikály z Broadwaye. Kočky, Ježíš, West side story, My fair Lady a tak dále. Myslím, že to bude moc hezké a věřím, že si to všichni v pardubické aréně užijí.”

Charitativní podtext projektu

I v rámci 6. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice budeme společně pomáhat, tentokrát dvouletému Adámkovi. Ten se narodil v dubnu roku 2017 jako zdravý a krásný kluk. První dva měsíce jeho života proběhly naprosto v pořádku, potom však Adámek podstoupil povinné očkování hexavakcínou. Čtvrtý den po očkování ho náhle přepadl první z mnoha epileptických záchvatů a po následném vyšetření na EEG lékaři sdělili rodičům, že Adámek má Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění.

Dnes už sice chodí, ale svým vlastním stylem, který není ideální. Má totiž nedovyvinuté břišní svalstvo, takže chodí předkloněný. S tím, aby posílil svaly břicha i celého trupu mu však hodně pomáhají hiporehabilitace (rehabilitace využívající jízdu na koňském hřbetu), na které pravidelně jednou týdně dochází. Protože jeho lékaři vidí, že hiporehabilitace opravdu pomáhají, doporučili mu týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, během nějž by se měly ukázat další pokroky. Právě na tento pobyt bude věnován příspěvek z projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

Pomoci můžete:

  • zakoupením silikonového náramku v ceně 25 Kč (ve Fan shopu v enteria areně)
  • finančním příspěvkem do zapečetěných kasiček (u hostesek v enteria areně)
  • zakoupením vstupenky na akci (věnována bude část výtěžku ze vstupného) - odkaz do systému online prodeje zde

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti