Upravit stránku
02. 10. 2019

Hrajeme spolu... Na co se těšit?


Již šestý ročník společného projektu Hrajeme spolu za Pardubice připravují BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice. Co všechno už víme?

Na úterní tiskové konferenci Beksy zazněly informace o šestém pokračování tohoto unikátního projektu.

Předně termín: Hrajeme spolu za Pardubice VI bude ve znamení dvojek, neboť se uskuteční 22. 2. 2020. "Jedná se přímo o magické datum," předeslala Jarmila Zbořilová, ředitelka pardubické filharmonie a nově rovněž prezidentka projektu Hrajeme spolu za Pardubice. "Jelikož Jarmila Zbořilová před časem oznámila konec svého úspěšného působení v pozici ředitelky filharmonie a my o ni nechceme přijít, a hlavně tento úžasný projekt o ni nesmí přijít, oficiálně jsme ji jmenovali prezidentkou projektu," uvedl Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice.

"Myslíme si, že tento projekt se chytl, přerůstá hranice našeho města, ví se o něm. Tak jako karlovarský festival má svého prezidenta v panu Bartoškovi, projekt Hrajeme spolu za Pardubice bude mít svoji prezidentku v paní Zbořilové," doplnil Stara.

Jarmila Zbořilová přiznala, že je velmi potěšena. "Musím se přiznat, že úplně netrpím sentimentem, tenhle kalendářní rok je skutečně mým posledním ve funkci. Když jsme s Rendou (Peškou - PR manažerem Beksy) v aréně uváděli 5. ročník Hrajeme spolu za Pardubice, během chvíle, kdy Renda mluvil, mi došlo, že jsem tam vlastně naposledy. Tehdy jsem zalitovala, že končím, nicméně jsem se moc těšila, že budu u dalších ročníků našeho společného hraní jako velice nadšený divák. Teď jsem šťastná, že díky tomuhle úžasnému dárku budu moct být stále takhle blízko jako doteď." Prezidentka projektu dále s úsměvem ve tváři slíbila: "Budu prezidentkou všech sportovců, muzikantů, budu spojovacím článkem a sjednocujícím prvkem. A budu si přát, aby tento projekt po mnoho a mnoho dalších let přispíval k tomu, že bude-li mít někdo ve společnosti blbou náladu, aby ho aspoň na jeden den přešla, když budeme hrát spolu za Pardubice."

Hostem šestého ročníku bude Yvetta Blanarovičová

V úvodní, hudební části projektu se fanoušci pochopitelně mohou těšit na Komorní filharmonii Pardubice. I rámci šestého ročníku však hodinový koncert obohatí velice atraktivní host. "Hlavní hvězdou bude Yvetta Blanarovičová," zmínila Jarmila Zbořilová jméno známé herečky a zpěvačky.

"Svým dětem doma řekněte, že musí přijít, protože naživo uvidí čertíka z pohádky Princezna ze mlejna. My ostatní bychom o Yvettě mohli vědět, že vystudovala klasickou hudbu, obor hra na housle a operní zpěv. Již dlouho patří mezi největší muzikálové hvězdy naší scény a v aréně to nepochybně dokáže." Na co se všichni, kdo zavítají do Enteria areny, mohou těšit? "Repertoár by se dal asi nejlépe nazvat To nejlepší z Broadwaye," řekla dále Jarmila Zbořilová. "Viděla jsem návrh programu koncertu a teď máme před sebou asi nejtěžší úkol: z té široké škály vybrat to, co bude moct zaznít ve vyhrazených zhruba šedesáti minutách."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti