Upravit stránku
24. 09. 2018

Hrajeme spolu... popáté!


Hrajeme spolu za Pardubice. Společný projekt Beksy a Komorní filharmonie Pardubice bude mít v letošní sezoně již páté pokračování! Na co se můžete těšit?

Na předsezonní tiskové konferenci BK JIP Pardubice hovořila o blížícím se pátém ročníku Jarmila Zbořilová, ředitelka pardubické filharmonie. "Náš projekt dospěl do svého prvního minijubilea, pátý ročník je pro nás velká výzva," předeslala Jarmila Zbořilová, jenž zároveň zmínila veleúspěšné čtvrté pokračování, které v únoru letošního roku navštívilo rekordních 5879 diváků! "Zejména předchozí ročník nastavil laťku opravdu vysoko."

I tentokrát je na co se těšit.

"Dlouho jsme přemýšleli, jak pátý ročník pojmout. Filharmonie letos vstoupila do jubilejní 50. sezony, a toto výročí nejde neakcentovat. Zvolili jsme tedy cestu, kdy během kulturní části programu fanoušky provedeme melodiemi, z nichž některé vznikly před 50 lety a další v jejich průběhu. Jedná se o melodie světového popu, o melodie z českých i světových filmů, o muzikálové melodie, melodie z českých seriálů pro děti, z pohádek. Všechny melodie jsou prověřené časem a poslouchají je všechny generace. Chystáme i ukázku klasiky - přesně takové, kterou velmi často hrají interpreti z oblasti populární hudby," řekla k programu ředitelka pardubické filharmonie.

Hostem 4. ročníku byla fenomenální zpěvačka Dasha se svou doprovodnou skupinou Pajky Pajk. "Minulý ročník jsme pozvali zvěvačku, tentokrát jsme sáhli po sólistech-instrumentalistech: Felixích Slováčcích," prozradila Jarmila Zbořilová jména speciálních hostů 5. ročníku. "Felix junior je dokladem toho, že přísloví o jablku, které nepadá daleko od stromu, se může zhmotnit. Jedná se o multifunkčního muzikanta, který na místě předvede, že dokáže nejen skvěle hrát na klarinet a na saxofon, ale je vynikající dirigent a neméně skvělý zpěvák. Jeho tatínek pak ozdobí večer několika melodiemi. Pevně věřím, že setkání s Felixem Slováčkem starším bude pro spoustu lidí setkáním s legendou a velmi vzácným okamžikem."

Hrajeme spolu za Pardubice V je na programu v sobotu 8. 12. 2018.

V druhé části programu se odehraje utkání Kooperativa Národní basketbalové ligy mezi BK JIP Pardubice a... "Sportovní část bude top, nemohla ani dopadnout atraktivněji," pousmála se Jarmila Zbořilová. Soupeřem Beksy totiž bude mnohonásobný český šampión ČEZ Basketball Nymburk! "Nymburský klub jsme požádali o změnu pořadatelství utkání v základní části Kooperativa NBL: první vzájemný zápas se měl hrát v říjnu v Pardubicích a odveta v prosinci v Nymburku. Děkujeme vedení nymburského klubu, že nám vyšlo vstříc a toto atraktivní utkání může být díky tomu součástí unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice," doplnil René Peška, PR manažer pardubického klubu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti