Upravit stránku
20. 10. 2023

Hrajeme spolu - podesáté


Velké jubileum! Hrajeme spolu za Pardubice, společný projekt Beksy a Komorní filharmonie Pardubice, se v sobotu dočká již 10. pokračování. Budte u toho v pardubické enteria areně i vy.

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE X
sobota 21. 10. 2023 | enteria arena

1. část programu (17:00)

Koncert - světové filmové melodie:
Komorní filharmonie Pardubice, sólistka Veronika Kaiserová, sbor ReBelcanto

"O náplni hudební předehry jubilejního ročníku jsme přemýšleli obzvlášť pečlivě a vážili jsme alternativy jako na laboratorních vahách. Nakonec jsme dospěli ke konceptu vysoce atraktivního programu s přizváním účinkujících, kteří mají úzkou vazbu na naše město. A výsledek našich úvah? Můžeme se společně těšit na program nejznámějších filmových melodií z americké, italské a francouzské provenience. Někteří jejich autoři jsou skutečnými velikány ve svém oboru - John Williams (Star wars) nebo Enio Morricone (Mise, Tenkrát na západě, Hodný, zlý a ošklivý). Další  tvůrci možná nejsou až tak v našem povědomí, ovšem filmy, které ozdobili vynikající hudbou, zná opravdu každý: Pán prstenů, Piráti z Karibiku, Četník ze Saint Tropez či Dobrodružství rabína Jacoba," předeslala Jarmila Zbořilová, čestná prezidentka projektu Hrajeme spolu za Pardubice.

Ke spoluúčinkování si filharmonici přizvali sopranistku Veroniku Kaiserovou a soubor Rebelcanto. "Veronika Kaiserová je absolventkou pardubické konzervatoře a já si velice dobře pamatuji na její absolventský koncert za doprovodu komorní filharmonie, na její mimořádně průzračný, nádherný soprán. Nesmírně mě těší, že se Veronice v její umělecké kariéře skvěle daří. Je nositelkou řady ocenění z prestižních pěveckých soutěží, spolupracuje s významnými interprety, hudebními tělesy a  operními scénami v naší republice, letos debutuje v Národním divadle v Praze. Pěveckému vzdělávání se Veronika věnuje dosud, je studentkou Akademie múzických umění v Praze. Zajímavostí jistě je, že vedle svých uměleckých aktivit vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor Molekulární biologie. Jsem pevně přesvědčena, že tato mladá umělkyně, jejíž hvězda je na setrvalém vzestupu, bude ozdobou našeho programu," řekla Jarmila Zbořilová na sólistčinu adresu.

Komorní vokálně-instrumentální soubor ReBelcanto byl založen na Konzervatoři Pardubice v roce 1988 pod tehdejším názvem Konzervička. "Za 35 let svého působení na hudební scéně má soubor za sebou stovky koncertů nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Zajímavé jsou i jeho aktivity nahrávací. Rebelcanto se výrazně odlišuje od jiných pěveckých sborů neobvyklou žánrovou pestrostí a celkovým pojetím svých vystoupení, která jsou postavena na kvalitě kompoziční i interpretační a stoprocentně baví posluchače i samotné muzikanty. Uměleckým vedoucím souboru je Martin Kudrna, bezpochyby jeden z nejvšestrannějších a nejnadanějších umělců přinejmenším našehe regionu," dodala Jarmila Zbořilová.

Dirigentem koncertu bude Stanislav Vavřínek, šéfdirigent Komorní filharmonie Pardubice

2. část programu (19:00):

BK KVIS Pardubice (3/3) vs. BC Geosan Kolín (4/3

Po skvělém zářijovém vstupu do nového ročníku Kooperativa NBL, kdy Beksa nasbírala tři výhry v řadě, následovalo říjnové trápení. Odstartovaly jej dvě těsné porážky v kvalifikaci FIBA Europe Cupu, následně přišly další tři v NBL. Po nejtěsnější možné porážce v Olomouci však měli pardubičtí basketbalisté celý týden zápasové volno. K čemu jej využili? “Dost jsme pracovali zejména na naší obraně, která nebyla v několika předcházejících zápasech ideální,” odpověděl trenér Dino Repeša. Fakta mu dávají za pravdu: ve třech říjnových ligových duelech se průměr inkasovaných bodů vyšplhal až na hrozivé číslo 96! “Věřím, že naši defenzívu výrazně zpevníme a naše sebevědomí bude i díky tomu na té úrovni, na jaké bylo na začátku sezony,” doufá kouč Beksy.

Kolín dosud odehrál o jedno utkání více a k dobru má rovněž jedno vítězství (bilance 4/3). “Je to velmi kvalitní soupeř. Přesvědčili jsme se o tom v přípravě, kdy jsme s nimi prohráli,” připomněl Dino Repeša srpnový duel, jenž v Pardubicích skončil 61:66 (nejvíce bodů: Pekárek 19 (+9 d.), Brunk 12 (+12 d.), Lukeš 10… - Smith 17, Redparth 13, Novotný 8…). “Stěžejní hráči Kolína zůstávají několik let stejní: Číž, Petráš, Novotný… Tým doplnili o dva důležité hráče Redpartha a Smithe, kteří přidávají další velkou kvalitu. Pokud chceme vyhrát, potřebujeme předvést opravdu velmi dobrý defenzivní výkon,” dodal Dino Repeša.

Doprovodný program:
  • Aerobic club KidFit Pardubice
  • Taneční škola SelectDance Pardubice
  • Cheerleaders PM Stars Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti