Upravit stránku
23. 10. 2019

Hradec Králové vs. Beksa


První derby v letošní sezoně je tady! Pardubičtí basketbalisté se k němu vydají do nedalekého Hradce Králové, kde vyzvou domácí Královské sokoly.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Kingspan Královští sokoli (0/4) vs. BK JIP Pardubice (2/2)
pátek 25. 10. v 18 hodin

Náš tým na startu NBL výsledkově zvládl rovnou polovinu z dosavadních čtyř utkání: neuspěl v Nymburku a s Olomouckem, mezi těmito dvěma porážkami zapsal jednoznačné výhry nad Ostravou a Brnem. Královští okoli na své premiérové vítězství stále čekají, neboť v úvodních čtyřech kolech postupně nestačili na Olomoucko, Opavu (oba venku), Ústí n. L. (doma) a naposledy na USK Praha (venku, nejvíce bodů Hradce: Lošonský 25, Stamenkovič 15, Tresač 12...). "Náš soupeř ještě nemá ani jednu výhru a doma ji určitě bude chtít urvat," předeslal Adam Konvalinka, asistent pardubického trenéra Scalabroniho.

"Hradec se spoléhá na zahraniční letku Sedmák, Stamenkovič, Lošonský a Tresač. Z českých hráčů k nim lze přiřadit stálici Peterku a mladé Heinzla s Pekárkem," jmenoval Konvalinka základní osu královéhradeckého týmu. Dosavadní průběh sezony mu dává plně zapravdu. Top-skórerem našich hostitelů je slovenský podkošový hráč Pavol Lošonský, jenž ve všech čtyřech předchozích duelech nastřílel dvouciferný počet bodů, minule v Praze jich vysázel dokonce 25 při famózní střelbě z pole 12/14 (průměry 16,8 bodu + 6,8 doskoku na zápas). Zkušený srbský rozehrávač Dorde Tresač zapisuje 13,3 bodu + 3 asistence, proti ústecké Slunetě se blýskl famózní střelbu z dálky (trojky 6/10) a celkem 23 body.

Kvarteto Peda Stamenkovič, David Pekárek, Peter Sedmák a Ondřej Peterka má momentálně průměr mezi 8,8 a 9,8 bodu na utkání: výše zmíněná šestice se společně stará v každém utkání o 68 bodů, což činí 90% útočné produkce Hradce. Kde pardubičtí trenéři vidí největší hrozbu? "Domácí ve hře hodně těží ze spolupráce mezi Stamenkovičem a Sedmákem, kdy hrozí jak zpod koše, tak zpoza tříbodového oblouku," odpověděl Adam Konvalinka.

Hlavní pozornost však trenéři zaměřují na svůj tým.

Předchozí zápas s Olomouckem nám vůbec nevyšel, nejen výsledkově, ale i herně. "Potřebujeme odčinit nepovedený výkon z tohoto utkání, kdy se nám toho moc nepovedlo," přikývl Konvalinka. V čem konkrétně je třeba pozvednout náš výkon, je nasnadě. "Z našeho pohledu půjde především o eliminaci ztrát míče. V tomto ukazateli bohužel "vládneme" lize," upozornil koučův asistent nejen na hrozivých 26 míčových ztrát z duelu s Olomouckem, ale i na nelichotivý průměr 18,5 ztráty na zápas - skutečně nejhorší v NBL! Oproti tomu Královští sokoli jsou s pouhými 11 ztrátami druzí za Opavou.

Ani tento ukazatel pochopitelně nic nemění na tom, že pardubičtí basketbalisté jsou odhodláni zvládnou páteční derby v Hradci Králové co možná nejlépe a zapsat do tabulky NBL své třetí vítězství. "Týden přípravy nám umožňuje dobře potrénovat. Věříme, že se vrátíme ke stylu, který chceme předvádět, nehledě na soupeře, který proti nám stojí na druhé straně kurtu," doplnil Adam Konvalinka. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti