Upravit stránku
12. 08. 2020

Hráči podstoupili testy


Nedílnou součástí úvodní části přípravného období jsou zdravotní a zátěžové testy, které hráči Beksy absolvují již tradičně v Nemocnici Pardubického kraje, jež je partnerem klubu.

V letošním roce testy proběhly po dvou týdnech přípravy.

Do nemocnice se postupně vydali všichni hráči A-týmu a čekal je obvyklý proces. "Hráči podstoupili měření - výška, váha tuk, dynamometrii (měření síly, kterou jsou schopni působit), dále prošli zátěžovou diagnostikou na kole, jako každý rok. A protože jsme tento test absolvovali i v minulém roce, můžeme jednotlivá čísla porovnat," uvedl kondiční trenér Martin Skřivánek. "Faktem je, že kluci absolvovali testy během pondělí a úterý, kdy bylo nedýchatelno i bez masky, natož s maskou na kole, navíc hlavně nejvyšším hráčům by zřejmě více vyhovovalo běhátko než kolo. Nicméně informace, které jsme obdrželi od doktora Kubrychta, jsou takové, že hráči jsou na tom minimálně stejně dobře jako v minulém roce, někteří i lépe, což je dobrá zpráva."

Jak hráči zvládají tréninkové dávky na palubovce po fyzické stránce? "Z hlediska "syrové" fyzické stránky bez míče, na což se zaměřuji já, bych řekl, že se pozitivně promítla osmitýdenní příprava, kterou jsme absolvovali v květnu a červnu. U většiny hráčů je viditelný fyzický pokrok, potěšil mě i přístup všech hráčů k této fázi přípravného období," doplnil Martin Skřivánek.

Až do pátku jsou na programu dvoufázové tréninky - s výjimknou dnešního dne, kdy po dopolední dvouhodinové fázi proběhne regenerace. Na konci tohoto týdne zpestří přípravu první přípravné utkání. Pardubičtí basketbalisté k němu v sobotu odpoledne odcestují do Nymburka, kde je čeká duel s domácím ERA Basketball Nymburk.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti