Upravit stránku
22. 11. 2021

Host HsP: Adam Plachetka


Na den přesně za dva měsíce je na programu osmý ročník unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice. A právě dnes s velkou radostí oznamujeme jméno hosta koncertní části programu.

22. ledna 2022.

V tento den Beksa a Komorní filharmonie Pardubice rozehrají osmé pokračování tohoto společného projektu.

Úvodní koncert i tentokrát obohatí významný český sólista, jímž bude světově proslulý basbarytonista Adam Plachetka!

Adam Plachetka patří mezi naše nejznámější operní pěvce. Absolvent Pražské konzervatoře a HAMU debutoval v roce 2005 v Národním divadle a od té doby jeho věhlas daleko překročil hranice České republiky. Již více jak deset let je stálým členem Vídeňské státní opery a pravidelně hostuje také v Metropolitní opeře v New Yorku. Jeho účinkování si žádají nejvýznamnější operní domy – Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Carnegie Hall v New Yorku, Lyric Opera v Chicagu, Houston Grand Opera, Opéra de Paris až po milánské Teatro alla Scala.

Tento charismatický zpěvák svůj hlas plnohodnotně uplatňuje nejen v operním repertoáru, kde je uznáván jako pěvecký génius ve ztvárnění rolí v Mozartových dílech (Don Giovanni, Figarova svatba, Così fan tutte, Kouzelná flétna), ale i operách dalších světových autorů. Nebojí se ovšem vykročit ani mimo svoji komfortní zónu. Směle se pustil také do muzikálových vod a výsledkem jsou již dvě alba plná známých melodií (My Fair Lady, Jesus Christ Superstar, Fantom Opery, Bídníci aj.). Za svoji kariéru spolupracoval s nejznámějšími dirigenty světa, slavnými symfonickými orchestry a pořídil desítky nahrávek. Do povědomí široké veřejnosti se zapsal také svým vystoupením v O2 aréně, v televizních pořadech a našel si cestu k posluchačům klasické i současné muzikálové scény.

Vstupenky na osmý ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice můžete zakoupit již nyní online zde.

Jarmila Zbořilová, čestná prezidentka projektu Hrajeme spolu za Pardubice

"Adam Plachetka, host 8. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice, představuje - řečeno sportovní terminologií - extraligu ve svém oboru. Tento pěvec je už roky stálicí české operní scény. Je sólistou Opery Národního divadla v Praze a pravidelným hostem nejprestižnějších tuzemských koncertů a festivalů. Jeho kalendář zahrnuje mnohá  účinkování v nejslavnějších operních domech a na nejvýznamnějších koncertních pódiích v zahraničí (např. Metropolitní opera a Carnegie Hall v New Yorku, Salzburger Festspiele,  Royal Opera House Covent Garden v Londýně, Deutsche Staatsoper v Berlíně, Opéra de Paris, Lyric Opera v Chicagu, Houston Grand Opera atd atd). V hudebním světě zkrátka stačí vyslovit jeho jméno a je to na jedno velké VAAAUUUU!!!  Adam Plachetka je totiž navíc moc prima člověk, velký sympaťák se skromností, která je vlastní jen opravdovým osobnostem. 22. ledna 2022 si připíše mezi místa svých účinkování enteria arenu v Pardubicích. Nebude to jeho první zkušenost s prostředím multifunkční haly. Na začátku roku 2020 dokázal nadchnout zcela zaplněnou O2 Arénu v Praze. To, že koncert slavných operních arií v podání Adama Plachetky za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice bude pro fanoušky a příznivce klasické hudby velkým svátkem, je zaručeno předem. Já si dovolím tvrdit, že 22. ledna 2022 vezmou operu na milost i její dosud zapřisáhlí odpůrci. Nevěříte? Pak máte jedinečnou možnost - přijďte se o tom na Hrajeme spolu za Pardubice VIII na vlastní oči a uši přesvědčit!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti