Upravit stránku
23. 05. 2018

Hodně úsilí a energie


Rozhodující utkání o 3. místo mezi Beksou a Tury (84:59) hodnotili trenéři Levell Sanders s Lubomírem Růžičkou a hráči Jiří Welsch s Jiřím Jelínkem.

Echo zápasu č. 3 o 3. místo

Levell Sanders (trenér Pardubic):
"Hlavní důvod vítězství byl v naší obraně. Do zápasu jsme vstoupili s velkou agresivitou, vytvářeli jsme velký tlak na hráče s míčem: dobře to začal Jirka Welsch, po vystřídání v tom pokračoval i Viktor Půlpán. Co se týče útoku, ten vždycky vychází z obrany. Dobře jsme pohybovali míčem, hráli jsme sebevědomě. Pokud jde o celou sérii, oba týmy si dokázaly uchránit výhodu domácího prostředí, která rozhodla."

Jiří Welsch (hráč Pardubic):
"Vyhráli jsme o 25 bodů, ale bylo za tím hodně úsilí a energie, které jsme do toho dali. Je dobře, že jsme vyhráli, že jsme takhle zakončili sezonu a konečně, po měsíci a půl, jsme měli takhle jednoduchý zápas. Dnes to z naší strany bylo uvolněnější. Hlavní příčina příznivého průběhu utkání byla právě v tom: my jsme byli v celém play-off tým, který když nebyl přitlačený ke zdi, neměl stoprocentní koncentraci, nehrál na svoje možnosti. Teprve když jsme se dostali pod tlak a hráli jsme s nožem na krku - platilo to už od série s Ústím, pak i v pátém zápase s Opavou, který jsme sice prohráli, ale předvedli jsme nejlepší výkon v celé sérii - tak jsme ze sebe dokázali vymáčknout to nejlepší. Takhle, jak jsme hráli dneska, je potřeba hrát od začátku každé série."

Lubomír Růžička (trenér Svitav):
"Beksa hrála výborně v obraně a v útoku výborně pohybovala míčem. Výsledek je dílem hlavně výborné obrany Beksy: většina našich střel byla dobře pokrytá, byla v časové tísni, my jsme špatně řešili situace na útočné polovině. Exekuce, co se týče útočné poloviny, byla dobrá, hned v první čtvrtině jsme si vytvořili dobré střelecké pozice, ale neproměnili jsme je. Pozdě bycha honiti: Beksa se pak uklidnila, a jakmile domácí tým je v klidu, hraje opravdu výborný basketbal a za to mu je potřeba sportovně pogratulovat."

Jiří Jelínek (hráč Svitav):
"Při rozdílu 25 bodů se zápas hodnotí těžko. Položilo nás, že jsme na začátku nedali nějaké otevřené trojky. Potom jsme začali víc a víc střílet, mysleli jsme si, že to individuálně zlomíme, což nás dostávalo níž a níž. Přidaly se k tomu nějaké obrané chyby a rozdíl narůstal. Víme, že Pardubice mají víc pokusů z bedny než za 3 body, čehož se držely. Naše úspěšnost byla bohužel až šílená. Pardubice hrály to, co umějí, hrály to svoje."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti