Upravit stránku
28. 01. 2017

Hit: druhý se třetím


Tenhle zápas bude bavit, o tom není pochyb! Druhá Beksa vyzve v posledním domácím utkání základní části Děčín, který je momentálně na 3. místě o dvě vítězství pozadu.

21. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (16/4) vs. BK ARMEX Děčín (14/6)
pondělí 30. 1. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická

Pohled do tabulky ještě zvyšuje atraktivitu tohoto utkání. Je nasnadě, že vítězstvím bychom se ARMEXu opět výrazněji vzdálili, naopak v případě úspěchu hostů by se Děčín přitáhl do těsného kontaktu - na rozdíl jediného bodu. "Myslím si, že všichni vnímají důležitost zápasu," přikývl pardubický trenér Tomáš Bartošek.

"Čím větší rozdíl bude mezi 2. a 3. místem po základní části, tím lépe se nám bude dýchat v nadstavbové skupině," řekl dále Bartošek, jenž pozoruje, že celý tým má obrovskou touhu uspět. "V pondělním zápase všichni chceme udělat maximum proto, aby rozdíl mezi námi a Děčínem byl znovu 3 výhry. Jsem přesvědčený, že na naší straně bude velká energie.”

V letošní sezoně na sebe oba soupeři narazili dvakrát.

Zatímco v ligovém utkání uspěli Válečníci 79:73, lednovou bitvu o postup do FINAL-4 Českého poháru lépe zvládla Beksa, která si ze severu Čech odvezla vítězství 78:70. Nyní půjde o první letošní duel v Pardubicích, kde Beksa v letošním ročníku Kooperativa NBL ještě neprohrála.

“Budeme se snažit udržet domácí ligovou neporazitelnost," okomentoval tento fakt Bartošek.

"Pozitivním faktorem je pro nás i nezvykle dlouhá pauza mezi posledním (středečním vítězným zápasem FIBA Europe Cupu s rumunskou Kluží) a dnešním utkáním, díky níž jsme měli více času na regeneraci i na trénink a na přípravu na nejbližší utkání.”

Na co se pardubický tým v přípravě zaměřil? "Uplynulé dny jsme využili k tomu, abychom se ve video rozboru zaměřili ne na soupeřovu hru, ale na naši hru. Ukázali jsme si věci, které můžeme dělat lépe z pohledu obrany i útoku, čerpali jsme také z pohárového zápasu v Děčíně. Z klíčových faktorů, které budou mít zásadní vliv na výsledek dnešního utkání, bych jmenoval zastavení jejich útočného doskoku a rychlé přechodové fáze z obrany do útoku," doplnil Tomáš Bartošek.

Pozitivní zprávou je návrat uzdraveného rozehrávače Viktora Půlpána, o startu nemocného Davida Škrance se teprve rozhodne.

Děčín, který v minulém kole porazil Kolín 80:71 (nejvíce bodů: P. Houška 23, Vyoral 12, Pomikálek 10, Palyza 9...), se na útočné polovině hřiště nejvíce opírá o čtveřici dvouciferných střelců. Týmovým top-skórerem je pivot Pavel Houška s půrměrem 14,1 bodu na zápas (trojky 40,3% - 27/67). Perimetrovou sestavu nedávno posílil reprezentant Lukáš Palyza, jenž v sedmi zápasech v děčínském dresu zapisoval 13,4 bodu při úspěšnosti tříbodové střelby 40% (12/30), stálicemi jsou rozehrávač Tomáš Vyoral (11,9 bodu + 3,3 asistence) s křídelníkem Tomášem Pomikálkem (10,9 bodu).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti