Upravit stránku
13. 05. 2016

Harlem Globetrotters v Pardubicích!


Jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči největší míčové kouzelníky budou mít nejen basketbaloví příznivci z Pardubic a širokého okolí. Už na začátku června v Tipsport aréně!
Kdo jsou Harlem Globetrotters?

Harlem Globetrotters, americký exhibiční basketbalový tým, založil v roce 1926 v Chicagu manažerAbe Saperstein a o dva roky později ho pojmenoval po vyhlášené černošské čtvrti Harlem v New Yorku.

Harlem Globetrotters je tým úžasných míčových kouzelníků a určitě nejlepším souborem tohoto sportu na světě. Jejich souhra, efektní akce a spousta srandiček baví miliony diváků po celém světě už 90 let. Během těchto let se v jejich dresu vystřídalo mnoho hráčů, kteří se prosadili i v NBA. Spousta smečů, akcí alley-oop, exhibičních přihrávek, neuvěřitelných fint s míčem a dokonalého pohybu včetně vysokých výskoků, to je to, co diváci na basketbalu milují a chtějí vidět. Až už jde o exhibiční střely, smeče na trampolíně nebo soutěž v točení míčem na prstě.

Klub má svého maskota, který se jmenuje Globbie, a také hymnu Sweet Georgia Blu. Jsou charakterističtí červeno-bílými šortkami a modrými dresy s přezdívakmi hráčů na zádech.

Harlem Globetrotters slaví letos 90 let a v rámci jubilea zavítají opět po delší době i do Evropy. V České republice se představili již několikrát, například v roce 1995 v Ostravě, kde před víc než 11 tisíci diváky porazili o 4 body výběr NBA s hvězdami jako Manu Ginobili, Desmond Mason, Wally Scerbiak, Kobe Bryant, Jermaine O'Neal nebo Ben Wallace.

Basketbalová show týmu Harlem Globetrotters je fantastický zážitek, na který se vyplatí vyrazit s celou rodinou.

Show v pardubické Tipsport aréně

Do Pardubic míčoví kouzelníci zavítají již na začátku měsíce června. Nejprve se v sobotu 4. června představí v Ostravě, o den později, tedy v neděli 5. června, předvedou své nesporné umění v komfortním prostředí pardubické Tipsport arény (Sukova třída 1735). Neváhejte a zajistěte si vstupenky na tuto nevšední basketbalovou show včas.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti