Upravit stránku
04. 11. 2019

Gliwice vs. Beksa


Své druhé utkání v základní fázi Alpe Adria Cupu odehrají pardubičtí basketbalisté v Polsku, na palubovce v poháru dosud stoprocentně úspěšného GTK Gliwice

2. KOLO ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

GTK Gliwice (2/0) vs. BK JIP Pardubice (1/0)
úterý 5. 11. v 19 hodin

Jeden z úterních soupeřů v tomto duelu zapíše svoji první porážku v rámci Alpe Adria Cupu.

Polský tým vyhrál oba své dosavadní zápasy: v Klosterneuburgu 70:66 a doma nad Škrljevem 107:69.

Beksa zatím odehrála v evropském poháru jediné utkání, z Rakouska si odvezla přesvědčivé vítězství 80:67.

Ve svých národních soutěžích si oba týmy vedou rozdílně. Zatímco my jsme natáhli naši vítěznou šňůru na tři utkání, basketbalisté GTK v předchozích dvou duelech neuspěli: naposledy o víkendu nezvládli přestřelku v Sopotech a prohráli 94:99 (nejvíce bodů: Mondy 15, Tabb 14, Furstinger 13, Henson 12, Slupinski 11, Szlachetka 11, Mijovič 10...).

Aktuálním top-skórerem Gliwice v obou soutěžích je americký rozehrávač Brandon Tabb: v polské lize střílí průměrně 15 bodů na zápas, v Alpe Adria Cupu rovných 14 bodů. Jeho velkou předností je střelba z dálky, vždyť v uplynulých osmi zápasech si drží vynikající úspěšnost tříbodové střelby 40,5% (19/47)! Mezi další opěrné hráče patří jeho krajané Duke Mondy, Payton Henson a Joe Furstinger, srbský křídelník Milivoje Mijovič či polský pivot Dawid Slupinski. 

"Gliwice hrají hodně rychlý basketbal, je to velmi ofenzivní tým - mají průměr kolem 90 nastřílených bodů na zápas," říká asistent Adam Konvalinka na adresu našich úterních hostitelů. Nad sestavou Beksy bohužel visí otazník, neboť na pondělním tréninku se bohužel zranili křídelník Josef Potoček a pivot Ondřej Kohout. O tom, zda někdo z nich bude sedět v úterý po obědě v autobuse směr Gliwice, se rozhodne až dopoledne v den utkání.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti