Upravit stránku
16. 09. 2023

Generálka s Ústím


Pondělním domácím zápasem proti Ústí nad Labem zakončí pardubičtí basketbalisté herní část přípravy na nadcházející sezonu 2023/2024. 

SLUNETA bude v pořadí šestým týmem, který prověří připravenost Beksy na ostrý start sezony.

"Čeká nás kvalitní, dobře trénovaný soupeř," předeslal trenér Dino Repeša. "V minulé sezoně jsme proti sobě hráli jedenáctkrát, takže velice dobře víme, co a jak dělají a jak jsou dobří," řekl dále na soupeřovu adresu. Jinak hovořil především o svém týmu. "Naším primárním cílem bude, aby se žádnému z hráčů, kteří se postupně vracejí do hry po zranění, neobnovily zdravotní problémy." A také, aby na palubovce pomalu získávali herní jistotu a nabírali zápasovou kondici. "Všichni, koho trápila nějaká zranění, potřebují určitý čas, ale to pro nás není žádný zásadní problém, protože další hráči jsou připraveni."

Ve středu ve Vídni naskočil do svého premiérového zápasu v přípravě pivot Jan Štěrba, do utkání už zasáhli i uzdravení Adam Lukeš a Jure Škifić. "Musíme udělat maximum, abychom odehráli co nejkvalitnější utkání a přišli dobře připraveni na 1. kolo Kooperativa NBL," zmínil pardubický kouč blížící se ostrý start sezony, kterým bude pro Beksu sobotní duel v Děčíně (23. 9. v 18 hodin).

Na domácí palubovce jsme dosud odehráli dvě přípravná střetnutí.

Nejprve jsme na konci srpna podlehli Kolínu 61:66, poté v září Nymburku 86:109.

Do Sportovní haly Dašická si pokaždé našly cestu tři stovky fanoušků! "Škoda, že jsme hráli jen dva domácí zápasy, jinak jsme jezdili za našimi soupeři. Je ale potřeba si uvědomit, že není jednoduché, aby tak kvalitní týmy přijely za námi do Pardubic. V každém případě by pro nás bylo dobré, abychom přípravu zakončili před našimi fanoušky úspěšně," doplnil Dino Repeša.

Za důležitý herní test považuje závěrečný přípravný duel i pivot Kamil Švrdlík? "Pozitivem je, že už jsme téměř kompletní. Kluci, kteří nějakou dobu chyběli, se do toho budou samozřejmě chvíli dostávat a právě i tenhle zápas jim k tomu může pomoct," podotkl pardubický kapitán. "Vnímáme, že příprava se blíží ke konci, že nás čeká generálka. Naším cílem je, abychom ji zvládli co nejlépe a dobře se naladili na víkend, kdy začínáme naostro," zmínil Kamil Švrdlík blížící se úvodní kolo nového ročníku Kooperativa NBL.

Přípravné utkání BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. začne ve Sportovní hale Dašická v pondělí 18. září v 17:30, vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti