Upravit stránku
11. 10. 2022

Furnir vs. Beksa


Premiéra na evropské scéně je tady! Po třech ligových zápasech Beksu čeká úvodní duel základní fáze Alpe Adria Cupu, který odehraje na půdě aktuálního lídra chorvatské ligy KK Furnir.

1. KOLO ZÁKLADNÍ FÁZE ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

KK Dubrava Furnir Záhřeb vs. BK KVIS Pardubice
středa 12. 10. v 19:30 | Záhřeb

Dlouhá série zápasů na soupeřových palubovkách, jíž pardubičtí basketbalisté procházejí v úvodu sezony, se blíží ke konci.

Po třech venkovních duelech v Kooperativa NBL (s bilancí 1 výhry a 2 porážek) ji završíme ve středu večer v chorvatském Záhřebu. "Čeká nás soupeř, který vyhrál obě dvě svá úvodní utkání v domácí soutěži, takže je to určitě velmi kvalitní tým," řekl trenér Dino Repeša na adresu KK Furnir, který nejprve zvítězil ve Škrljevu 90:81 a o víkendu přetlačil ve vé hale Zabok 76:71 (nejvíce bodů Dubravy: Vidovid 17, Hollingsworth 15, Savič 11, Bjelanovič 11...). "V týmu se mísí zkušenost s mladými, zajímavými hráči, kteří prošli mládežnickými reprezentatními výběry Chorvatska," pokračoval kouč Beksy v charakteristice záhřebského klubu.

Kteří z hráčů Dubravy patří k jejím stěžejním postavám?

"Pod košem určitě duo Karahodžič-Bošnjak. Kenana Karahodžiče jsem trénoval coby juniora v Malaze, jedná se o velmi talentovaného hráče, který může hrát na pozicích 4 a 5. Mateje Bošnjaka jsem měl v národním týmu Chorvatska U20," vyjmenoval Dino Repeša podkošové pilíře domácích. "Dále bych zmínil amerického rozehrávače Taveiona Hollingswortha, který je velmi rychlý v přechodové fázi, dva velmi dobré střelce za 3 body Emila Saviče a Matea Vidoviče, a ještě Filipa Paponju, jenž je velice dobrý při pick-and-rollu."

Jaký zápas Dino Repeša očekává? "Dost často hrají zónovou obranu, na což jsme se připravovali. V obraně také hodně přebírají, takže se budeme snažit využívat výhody, které z toho plynou. Očekávám, že budou hrát agresivně, protože hrají doma, ale bude to náš čtvrtý venkovní zápas v řadě, takže pro nás už je normální hrát venku," pousmál se pardubický kouč.

Cíl Beksy pro vstupní duel je naprosto jasný: navázat na povedený druhý poločas ze sobotního vítězného utkání v Praze a vykročit do nového ročníku Alpe Adria Cupu úspěšně, tedy vítězstvím. "Každý zápas je pro nás motivace. Jak už jsem říkal, je to další utkání venku, už čtvrté, a já doufám, že v něm získáme naši druhou výhru," přeje si Dino Repeša.

První domácí zápas v nové sezoně odehrajeme v sobotu 15. 10. proti Nymburku, vstupenky můžete zakoupit zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti