Upravit stránku
12. 12. 2016

Francouzský test


První ze série tří zápasů v řadě na soupeřových palubovkách v rámci druhého kola FIBA Europe Cupu čeká pardubické basketbalisty ve francouzském Pau.

2. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

Pau-Lacq-Orthez vs. BK JIP Pardubice
úterý 13. 12. ve 20 hodin

Pau postoupil do druhého kola zcela suverénně: tříčlennou základní skupinu E ovládl se stoprocentní bilancí 4/0, přičemž estonský Tartu Rock zdolal vždy shodně 21bodovým rozdílem (doma 77:56, venku 89:68) a rakouský Redwell Gunners podobně přesvědčivě o 15 a o 18 bodů (venku 81:66 a doma 92:74).

Své poslední zápasy v národních soutěžích zvládli oba sokové rozdílně.

Zatímco Beksa ve fantastické kulise senzačně pokořila dosud neporažený Nymburk 81:77 (více čtěte zde: Skolili jsme Nymburk), francouzský tým prohrál na palubovce Nanterre 74:85 (nejvíce bodů Pau: Cooper 21, Chikoko 17, Robinson 11, Edwards 11...) a momentálně mu v ProA patří 4. místo s bilancí výher a porážek 8/4.

Rozhovor s koučem Levellem Sandersem

Jaký způsob hry je charakteristický pro Pau?
"Jsou hodně atletičtí, fyzičtí, rychlí, mají spoustu dobrých hráčů, takže mohou hrát v širší rotaci. Velmi nebezpeční jsou v transition ofense (přechodová fáze z obrany do útoku - pozn. aut.), a díky své kvalitě i v postupném útoku. Také bych zmínil, že jsou první ve francouzské lize v doskocích a v asistencích. Celkově bych řekl, že je to dobře poskládaný, kvalitní tým, něco jako Minsk. Čeká nás hodně práce, ale všichni, hráči i trenéři, se hodně těšíme."

Stěžejním hráčem je pro Pau rozehrávač Cooper, jenž má ve FIBA Europe Cupu neuvěřitelných 13 asistencí na zápas. Co přináší svému týmu?
"On dělá pro svůj tým naprosto všechno. Je hlavní mozek Pau. Viděl jsem jeden zápas, ve kterém nehrál a oni nehráli zdaleka tak dobře jako s ním. Je rychlý, umí střílet, má dobrý nájezd. Tím, že je nebezpečný ve hře 1 na 1, vytváří pozice pro své spoluhráče a získává asistence, o kterých jsi mluvil."

Máme za sebou náročný duel s Nymburkem. Zvládneme se po sobotě velmi rychle zkoncentrovat na úterní utkání, zejména po emoční stránce?
"Já si nemyslím, že by to mělo být těžké. My se vždycky musíme soustředit jen na to, co je před námi. Čeká nás zápas s Pau a my do něj můžeme jít sebevědomí, i díky výkonu proti Nymburku. Očekávám ale trošku jiné utkání, už tím, že hrajeme venku - myslím si, že oni doma ještě neprohráli."

Pomohou nám zkušenosti a vědomí, že jsme dokázali zvítězit například v Minsku?
"Ano. Všechno je o tom, jestli věříme, že můžeme vyhrát, a pak to samozřejmě musíme ukázat na hřišti. Všechno ale začíná v hlavě. My potřebujeme mít stejně nastavenou hlavu, jako před zápasem s Nymburkem: všichni musíme hrát agresivně, v útoku i v obraně, všichni musíme věřit, že můžeme vyhrát."

Beksa téměř kompletní

JIP má za sebou čtyřzápasovou vítěznou sérii, jíž završil cenným sobotním skalpem nymburských obhájců titulu. Trenér Levell Sanders bude mít k dispozici totožnou sestavu, tedy stále bez Dušana Panduly, do Francie neodcestovali ani podkošoví hráči Martin Roub s Karlem Formánkem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti