Upravit stránku
17. 03. 2022

Finále AAC: Levice vs. Beksa


Velký den pro Beksu a její fanoušky. Podruhé v řadě si zahrajeme finále evropského poháru: v souboji o prvenství v Alpe Adria Cupu vyzveme hostitelské Patrioty Levice!

FINAL 4 ALPE ADRIA CUPU, FINÁLE:

Patrioti Levice vs. BK Pardubice
čtvrtek 17. 3. v 18:00 | Levice

Oba fináloví soupeři mají za sebou zcela odlišné semifinálové zápasy.

Zatímco levičtí Patrioti definitivně rozhodli o svém postupu do titulového utkání až v závěru, když předtím málem ztratili bravurně rozehrané utkání, v němž na začátku druhé půle vedli až o 23 bodů (55:32), aby 2 minuty před koncem byli vpředu o pouhé 2 body (82:80), Beksa triumfovala nad Spišskou Novou Vsí zcela přesvědčivě o 23 bodů (nedlouho před koncem činil rozdíl ve skóre dokonce propastných 35 bodů). "Myslím si, že finále bude úplně jiný zápas než semifinále se Spišskou Novou Vsí. Levice mají ohromnou podporu fanoušků, doma jsou velice silné," nabádá k obezřetnosti křídelník David Pekárek.

Patrioty táhli k postupu pivot Boris Bojanovský (16 bodů, střelba z pole 6/7 a trestné hody 4/4) s křídelníkem Martinem Bachanem (15 bodů, trojky 4/4!!!), klíčové body v napínavé koncovce obstaral rozehrávač Simon Krajčovič (13 bodů + 7 asistencí). "Domácí mají větší sílu pod košem, k tomu šikovná křídla a reprezentačního rozehrávače. Musíme hrát o hodně důsledněji, protože kdybychom začali tak, jako v semifinále, mohlo by se nám to vymstít," apeluje David Pekárek na koncentrovaný vstup do zápasu.

O tom, že Beksa by velmi ráda dotáhla své letošní tažení evropským pohárem k obhajobě loňského triumfu, není žádných pochyb. "Pro každého z nás je finále velká motivace, proto jsme sem přijeli. První úkol - postoupit do finále - jsme splnili, teď se pokusíme celý pohár vyhrát," burcuje Peky.

Ještě v jedné věci byly oba dva semifinálové duely velice odlišné: v divácké kulise.

Úvodní semifinále mezi Levicemi a Vídní sledovala velice slušně zaplněná a burácející hala, to druhé pouze několik desítek fanoušků. "Levice měly při semifinále s Vídní super kulisu a my doufáme, že na finále přijde ještě více diváků a hala bude úplně narvaná - těšíme se na skvělou atmosféru, protože kvůli tomu všichni tenhle sport děláme," podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka.

Jak charakterizuje našeho finálového protivníka, jenž suverénně vede slovenskou nejvyšší soutěž s bilancí 24 výher a pouhých 3 porážek? "Domácí hrají velmi jednoduše, rychle dopředu. Musíme se snažit je trošku zpomalit a hrát více 5 na 5, protože věřím, že tam máme větší sílu my. Pokud je necháme běhat a trefovat otevřené pozice, které jsou schopni si vytvořit, budeme mít velké problémy. Na finále se těšíme, myslím, že to bude vyrovnaná bitva se vším všudy, kterou vyhraje lepší tým," doplnil asistent Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti