Upravit stránku
09. 03. 2020

Finále!


Povedlo se! Beksa si při své premiérové účasti v Alpe Adria Cupu zahraje finále, které si vybojovala dvěma tříbodovými semifinálovými výhrami nad Vídní.

SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. BC Hallmann Vídeň 85:82
(27:30, 20:19, 18:11, 20:22)

Konečný stav série: 2 - 0

V dramatickém utkání ani jeden tým nevedl vyšším než osmibodovým rozdílem!

Po přestřelce v první půli to ve třetí čtvrtině vypadalo, že rakouského soka definitivně zlomíme: šňůrou 12:0 jsme odskočili do vedení 57:49, jenže hosté se dokázali vrátit zpět do těsného kontaktu a v poslední čtvrtině dokonce i do vedení. O vítězi rozhodla až napínavá koncovka. Zkraje poslední minuty Jason Detrick střílel 3 trestné hody, ovšem proměnil pouze jediný (81:82), kdežto na druhé straně taktéž při tříbodovém pokusu faulovaný Tomáš Vyoral trefil všechny tři šestky a dal razítko na náš postup do finále. "Jsem šťastný, že je konec a že jsme vyhráli. Byl to velice obtížný zápas," oddychl si pardubický kouč Ken Scalabroni v pozápasovém živém rozhovoru pro klubovou televizi BeksaTV. "Nebyli jsme dnes moc čerství, naopak Vídeň hrála dobře. Jak dnes, tak v prvním utkání jsme vyhráli jen o pár bodů, což svědčí o vyrovnanosti této série. Nicméně postoupili jsme do finále a jsme šťastní."

Průběh utkání

V první půli jsme si nedokázali poradit se soupeřovou kombinací pick-and-roll, inkasovali jsme až příliš mnoho snadných bodů. Ke skvělému výkonu se rozehráli především Jason Detrick a Domagoj Samač. Dlouho se hrál spíše pomalejší basketbal, což vyhovovalo rakouskému týmu.

Ve třetí čtvrtině to vypadalo, že odpor Vídně zlomíme. Začali jsme šňůrou 10:0 a náš náskok rázem narostl na maximálních 8 bodů, jenže nezastavitelný Detrick svůj tým 7 rychlými body opět přitáhl na dostřel, tudíž definitivní rozuzlení přinesla až závěrečná pasáž.

V polovině 37. minuty Jason Detrick svojí šestou trojkou otočil průběžný stav na 75:77, stejný hráč zajistil hostům jednobodové vedení ještě 59 sekund před koncem. Pro Vídeň mohlo být ještě lépe, kdyby její nejlepší střelec proměnil všechny tři trestné hody, a ne pouze jediný. O chvíli později šestkující Tomáš Vyoral zvládl svoji roli mnohem lépe a třemi úspěšnými šestkami nám zajistil výhru i postup do finále. Klíčovou postavou rozhodné pasáže však byl Ozren Pavlovič, jenž v závěrečných 4,5 minutách zaznamenal 12 bodů. "O time-outu 10 sekund před koncem jsem hráčům říkal, abychom byli pečliví v obraně: věděli jsme, že soupeř se pokusí skórovat za 3 body. Naštěstí se nám to povedlo a Ozren pak potvrdil naše vítězství. Jsem moc rád, že jsme toto těžké utkání zvládli," doplnil Ken Scalabroni.

Mezi tahouny Beksy opět patřil rozehrávač Tomáš Vyoral. "Hlavní je, že jsme postoupili do finále, ale asi všichni viděli, že to od nás nebylo úplně ideální," uznal Vyo. "Možná jsme si mysleli, že to půjde jednoduše... Nechali jsme soupeře rozehrát, zase jsme se podřídili jejich hře: hráli jsme pomalu a pak to tak vypadalo."

Úplně spokojen, navzdory postupovému výsledku, nebyl ani druhý dvacetibodový střelec Beksy, jímž byl Ozren Pavlovič. "Dnes to pro nás vůbec nebylo jednoduché. Hráli jsme proti týmu, který měl celou dobu na palubovce pět schopných střelců, takže to bylo poměrně těžké bránit, měli jsme s tím problém celý zápas. Navíc nám nešla ani obrana soupeřova pick-and-rollu jako v prvním zápase. Věděli jsme, že když se budeme držet plánu, tak máme slušnou šanci vyhrát a naštěstí to tak dopadlo. Gratuluji vídeňskému týmu, hráli dobře, ale taky gratuluji svým spoluhráčům a jsem moc rád, že jsme postoupili do semifinále," řekl Ozi.

Statistiky
  • útočné doskoky 15 - 6

  • trojky 8/30 (26,7%) - 11/27 (40,7%)

Měli jsme dva dvacetibodové střelce. Ozren Pavlovič díky produktivní poslední čtvrtině navýšil své konto na 22 bodů, Tomáš Vyoral nastřílel 21 bodů. Zápasovým top-skórerem byl Jason Detrick, jenž trefil 6 z deseti trojek a nasázel 37 bodů (trestné hody 9/11 - dva jediné minuté přišly v poslední minutě). Velký zápas odehrál také jeho spoluhráč Domagoj Samač, autor 23 bodů (trojky 3/4). Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu Alpe Adria Cupu.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti