Upravit stránku
16. 03. 2022

Finále


Beksa si zahraje finále evropského poháru! V dnešním semifinále Alpe Adria Cupu jsme porazili úřadující slovenské šampióny Spišskou Novou Ves jednoznačně o 23 bodů a v duelu o trofej vyzveme Levice.

FINAL 4 ALPE ADRIA CUPU, SEMIFINÁLE:

Spišskí Rytieri vs. BK Pardubice 78:101
(20:25, 19:24, 21:27, )

Rytieri měli navrch jen v první čtvrtině, kdy byli mírně vpředu (nejvíce o 4 body). Ještě do poloviny druhé části činil rozdíl jediný bod, ovšem postupem času jsme si vypracovali dvouciferné vedení, které v závěrečné čtvrtině narostlo až na 35 bodů! "Myslím, že rozhodl závěr prvního poločasu, kdy se nám podařilo udělat bodovou minišňůru, dostali jsme se na +10 a trošku jsme se uklidnili," označil křídelník David Pekárek klíčovou pasáž zápasu. "O přestávce jsme si k tomu v šatně něco řekli, protože náš výkon v první půli byl hrozně ospalý a nedůsledný, byli jsme všude pozdě. Ve druhém poločase jsme se konečně rozběhli a tomu odpovídalo i skóre," řekl dále jeden z pěti dvouciferných střelců Beksy.

Průběh utkání

Po 7 minutách Rytieri vedli 14:10, ale Michal Svoboda (6 bodů v řadě - koš s faulem a trojka) s Kamilem Švrdlíkem (7 bodů v řadě - dva koše, jeden s faulem a dva trestné hody) se poté podíleli na šňůře 0:15, jíž uzavřel zpod koše skórující Phil Henry (10. minuta - 14:25). Dvouciferný náskok jsme si ale nehýčkali dlouho, neboť slovenský tým kontroval na přelomu prvních dvou čtvrtin šňůrou 10:0 a opakovaně se přitáhl na rozdíl jediného bodu. Do vedení jsme však soupeře už nepustili, naopak, první poločas jsme zakončili šňůrou 1:8 a vzali jsme si zpět dvouciferné vedení.

Zkraje třetí části hry Josef Potoček pomohl odrazit nápor Spišské rychlými 7 body, jenže o chvíli později se bohužel zranil a utkání pro něj skončilo.

O našem postupu do finále jsme definitivně rozhodli mezi 27. a 32. minutou, kdy jsme rozdíl zvýraznili nad dvacetibodovou hranici: na začátku poslední čtvrtiny David Pekárek trojkou a Kamil Švrdlík dvěma koši posunuli průběžný stav na 60:83, aby 6 minut před koncem Michal Svoboda trojkoval již na 62:92. "Náš přístup se ve druhém poločase změnil, samozřejmě se projevilo i to, že soupeř hrál v sedmi lidech a už trošku nestíhal. Jakmile se rozdíl dostal na 20 bodů, už odešli i morálně, o to to pro nás bylo snazší," pokračoval David Pekárek ve svém hodnocení. "Hrát o medaile v Českém poháru a Alpe Adria Cupu bylo jedním z našich cílů do této sezony. Zatím je naplňujeme a zítra se popereme o vítězství v evropském poháru," dodal Peky bojovně.

Trenér Dino Repeša na jeho slova navázal. "Po splnění cíle, kterým byl postup do FINAL 4, jsme chtěli udělat něco navíc - postoupit do finále. Začátek zápasu nebyl z naší strany moc dobrý, měli jsme problémy v obraně. Spišská Nová Ves měla jednoduché střely, hlavně pod košem nám dělal problémy Dennis. V dalších čtvrtinách už jsme hráli v obraně lépe, postupně jsme se zlepšovali. Škoda zranění Josefa Potočka, je to pro nás důležitý hráč," zmínil pardubický kouč velkou nepříjemnost. Zranění Josefa Potočka si vyžádalo ošetření v levické nemocnici, Pepíno bohužel nebude v následujícím období k dispozici.

Mužem, jenž nás bodově držel v úvodní čtvrtině, byl rozehrávač Michal Svoboda, který v této pasáži zaznamenal 9 bodů. "Určitě jsme spokojení, že jsme dokázali postoupit do finále. Přijeli jsme do Levic s cílem vyhrát," zmínil nelehký cíl Beksy. "Po dlouhé cestě jsme nezačali úplně ideálně. Asi jsme také měli dost v hlavě, že soupeři hrál jen se sedmi hráči, možná nás to na začátku trochu ovlivnilo. První poločas nebyl ideální, ale potom jsme si v šatně řekli, že takhle se o trofej nebojuje! Ve druhém poločase už jsme hráli lépe a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, zápas jsme v podstatě kontrolovali."

Ve čtvrtečním finále vyzveme domácí Patrioty Levice (18 hodin).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti