Upravit stránku
14. 02. 2021

FINAL 8: Královští sokoli vs. Beksa


Hodit za hlavu semifinálové zklamání a vložit všechnu energii do závěrečného zápasu. Tak zní úkol pro Beksu před duelem o 3. místo v Českém poháru, v němž vyzve Hradec Králové.

HYUNDAI FINAL 8 ČESKÉHO POHÁRU - O 3. MÍSTO:

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice
neděle 14. 2. v 15:30 | Sportovní centrum Nymburk

Zatímco Královští sokoli byli ve "svém" semifinále proti největšímu favoritovi předem smířeni s osudem - "Náš plán byl držet se Nymburka co nejdéle, a až když to výrazně odskočilo, chtěl jsem naše opory pošetřit na pro nás schůdnější zápas o bronz," řekl trenér sokolů Lubomír Peterka po porážce 64:103 (nejvíce bodů Hradce: Lošonský 11, Sedmák 10, Barač 9, Stamenkovič 8...) -, Beksa se v následující napínavé bitvě s Kolínem rvala o kýžený postup do finále až do úplného závěru. Leč neúspěšně, padla 82:86, a tak musí veškerou energii a koncentraci směřovat k nedělnímu závěrečnému duelu o bronzové medaile.

"Je to zápas o medaili, takže každý by se na něj měl namotivovat," má jasno pivot Kamil Švrdlík. Zásadní potíž nevidí ani ve skutečnosti, že půjde o třetí utkání ve čtyřech dnech. "Co se týče sil, neměl by to být problém, dříve se hrály tři zápasy ve třech dnech, teď byl v turnaji jeden volný den. Navíc, když to odlehčím, někteří jsme ušetřili nějaké síly v semifinále kvůli faulům," hořce se pousmál při vzpomínce na faulové problémy několika stěžejních hráčů v sobotním dramatu s Geosanem. "Pro nás je velkou motivací získat medaili, protože v první půlce sezony jsme měli svoje problémy a jakákoliv medaile je jednak dobrým úspěchem, a pak i povzbuzením pro náš tým."

Atraktivitu souboje o 3. místo zvyšuje fakt, že se jedná o derby. "Očekávám, že zápas s Hradcem bude podobný tomu s Kolínem: i Hradec střílí hodně trojek, včetně pivotů, také oni hrají v úzké rotaci. My potřebujeme víc běhat a dát nějaké jednoduché koše z rychlých protiútoků. To se nám v semifinále moc nedařilo a naše hra tím trpěla. Pokud se nám to podaří v utkání o 3. místo, budeme to mít jednodušší," nastínil Kamil Švrdlík recept k úspěchu.

Podobný pohled na věc, pokud jde o hledání motivace po semifinálovém zklamání, má i trenér Adam Konvalinka. "O motivaci je postaráno. S Hradcem Králové to máme v ligové sezoně 1-1, nejspíš se už nepotkáme, takže tenhle zápas dostává další punc regionálního derby - navíc o medaili, kterou si všichni přejeme! Únava jde stranou, tohle bude boj," předpovídá kouč další vyrovnaný zápas: čtvrtfinálovou bitvu s Brnem pro sebe získala Beksa rozdílem pěti bodů, semifinálový souboj s Kolínem prohrála o čtyři body...

I proto, že prakticky od začátku zápasu bodově ztrácela - nijak výrazně, leč úvodní pasáž rozhodně neodehrála podle ideálních představ. "Rozhodne naše koncentrace a vstup do utkání," klade Adam Konvalinka maximální důraz na počáteční minuty nadcházejícího duelu o bronz. "Nesmíme soupeři dovolit, aby nás rozhodil změnou obrany, oproti semifinále s Kolínem také potřebujeme zlepšit doskok, hlavně na obranné polovině hřiště," přidal pardubický trenér další klíčové faktory.

Ve finále Hyundai FINAL 8 na sebe narazí ERA Basketball Nymburk a BC Geosan Kolín (19:00, ČT sport).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti