Upravit stránku
10. 02. 2021

FINAL 8: Beksa vs. Brno


Finálový turnaj Českého poháru konaný pod názvem Hyundai FINAL 8 se uskuteční od středy do neděle v Nymburku. Pardubičtí basketbalisté vyzvou ve čtvrtečním čtvrtfinálovém duelu Brno.

HYUNDAI FINAL 8 ČESKÉHO POHÁRU - ČTVRTFINÁLE:

BK JIP Pardubice vs. Basket Brno
čtvrtek 11. 2. v 15:00 | Sportovní centrum Nymburk

Jen jeden zápas (v případě čtvrtfinálového neúspěchu), nebo tři utkání?

Vítěz každého pohárového čtvrtfinále si zajistí účast ve víkendovém programu, a právě to je jednoznačný cíl Beksy.

"Na začátku ledna jsme si stanovili několik cílů, konkrétně tři," předeslal trenér Adam Konvalinka. "V první řadě jsme se chtěli navzdory nelichotivé situaci, v níž jsme byli při ligové bilanci 6/11, propracovat do nadstavbové skupiny A1, což se nám podařilo. Na konci sice trochu se štěstím (při porážce v Ostravě nám pomohlo souběžné vítězství Brna ve Svitavách - pozn. aut.), ale myslím, že za předcházející čtyři lednové domácí zápasy jsme si to zasloužili. Druhým cílem bude bojovat v play-off NBL o postup do semifinále a třetím, nejbližším, je zahrát si tři zápasy v Českém poháru, což znamená vyhrát čtvrtfinále a dostat se do zápasů o medaile," pokračoval už s výhledem k nadcházející pohárové bitvě.

Motivace pardubickému týmu rozhodně nechybí.

Už proto, že "za první půlku letošní sezony, za hru, kterou jsme  v ní předváděli, se všichni trošku stydíme," řekl dále Adam Konvalinka. "Myslím si, že Český pohár je krásnou příležitostí ukázat, že jsme nastoupili na novou cestu, že můžeme hrát s kýmkoliv a kohokoliv porazit. V poháru se chceme pokusit dokráčet co nejdál," vytyčil kouč jasný cíl.

S Brnem jsme se v základní fázi NBL utkali dvakrát a byli jsme stoprocentně úspěšní. Na soupeřově palubovce jsme zvítězili v poměru 78:70, v Pardubicích po zcela jednoznačném průběhu 86:73. Už z počtu inkasovaných bodů v obou duelech jednoznačně vyplývá, že nás zdobila kvalitní defenzivní činnost. "Obrana bude klíčovým faktorem i tentokrát," předpovídá pardubický kouč. Jaké další důležité aspekty by měly být určující pro přiznivý průběh i výsledek utkání? "Poslední dobou se nám daří na doskoku, doufám, že v tom budeme pokračovat i v Českém poháru. Dále potřebujeme omezit jednoduché ztráty míče," poukázal na další zásadní bod.

Co řekl Adam Konvalinka o našem čtvrtfinálovém protivníkovi? "Brno celou sezonu prokazuje, že hraje hodně týmově, je vidět práce trenérského štábu, protože se opravdu snaží rozdávat balón všem hráčům. Nevidíte zápasy, kdy by jen jeden hráč dával extrémně hodně bodů, vždycky se to rozloží."

Základní část Kooperativa NBL soupeř zakončil s aktivním poměrem výher a porážek 13/9, přičemž ovládl pět z posledních šesti zápasů - poslední výhrou ve Svitavách nám Brno pomohlo k udržení šestého místa právě před Tury. "I když s nimi máme v lize bilanci 2-0, čeká nás těžké utkání. Čtvrté místo po základní části NBL hovoří za vše," míní pardubický trenér. "Myslím, že soupeř si prošel menší krizí právě v době, kdy hrál u nás, ale tři výhry nad Ostravou ho nakoply a pak v lize podával super výkony. Ligová bilance se ale v poháru maže, rozhodovat se bude v jednom utkání na neutrálním hřišti."

Beksa o víkendu v Ostravě postrádala nejen rekonvalescenta Jakuba Merešše, ale i na tréninku zraněného Michala Svobodu, jenž už by měl být k dispozici. "Co se týče soupeře, opírá se o čtveřici reprezentanců Půlpána, Puršla, Farského a Bálinta, zkušenostmi je doplňují Georgiev, Krakovič či Blake."

Beksa, na rozdíl od svého čtvrtfinálového soka, derniéru základní části NBL nezvládla, v Ostravě padla o 3 body.

"Po posledním ligovém zápase v Ostravě si musíme nastavit hlavy tak, že nic nejde samo. Musíme se bezpodmínečně vrátit k poctivé a tvrdé práci, která nás zdobila v lednových vítězných zápasech na domácí palubovce," velí Adam Konvalinka. "Jedině dobrá obrana a maximální nasazení nás může někam dostat," doplnil pardubický trenér před vstupem do FINAL 8.

Vítěz čtvrtfinálového souboje Beksa vs. Brno narazí v semifinále na lepšího z dvojice Kolín - Svitavy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti