Upravit stránku
11. 03. 2022

FINAL 4 ČP: Opava vs. Beksa


První vrchol letošní sezony je tady! Český pohár vyvrcholí o víkendu v Lounech finálovým turnajem čtyř nejlepších týmů, mezi nimiž opět nechybí ani Beksa, která v semifinále vyzve Opavu.

LOUDA AUTO FINAL 4 ČESKÉHO POHÁRU, SEMIFINÁLE:

BK Opava vs. BK Pardubice
sobota 12. 3. ve 14:30 | Louny

V dosavadním průběhu sezony na sebe oba soupeři narazili třikrát: dvakrát brala výhru Opava, jednou Beksa.

Tentokrát bude ve hře postup do velkého nedělního finále, a s ním i jistota zisku pohárové medaile. "Dáme do toho všechno, abychom ji získali," burcuje rozehrávač Matěj Burda. "Motivaci máme velkou. Konečně už vidíme první cílovou lajnu, jedná se o prvním vrchol sezony, kdy můžeme vyhrát medaili, kterou si samozřejmě všichni přejeme získat," navazuje na jeho slova další rozehrávač Michal Svoboda, jenž zdůrazňuje ještě jednu podstatnou skutečnost: "Opava je sice těžký soupeř, na druhou stranu je potřeba říct, že tentokrát se bude hrát v neutrální hale, před neutrálními fanoušky a je to o jednom jediném zápase."

Důležitý bude vstup do zápasu, míní kouč

Jistě není bez zajímavosti, že všechna tři vzájemná utkání v Kooperativa NBL se nesla ve znamení nesmírně vyrovnaných prvních čtvrtin: hned dvakrát skončily nerozhodně (19:19 a 20:20), jednou o jediný bod v náš prospěch (19:18). "To, jak do zápasu vstoupíme, bude velice důležité i tentokrát," přikládá trenér Dino Repeša značnou důležitost dobrému startu do utkání.

Není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat, že úspěšný - myšleno sebevědomý, koncentrovaný, energický - vstup do semifinálového duelu je jen první předpoklad k dosažení kýženého úspěchu. K pokoření velice kvalitní opavské družiny bude zapotřebí mnohem víc: soustředěný a odhodlaný výkon po celých 40 (případně i více) minut. "Máme velkou motivaci zkusit Opavu překvapit," řekl kouč Beksy. "Myslím si, že tento formát Českého poháru je velmi zajímavý, protože je to o jednom vítězství a stávají se i překvapení, jako například v minulém roce, kdy Hradec Králové skončil třetí. Ano, soupeř má velmi zkušený tým, v lize jsme s ním dvakrát prohráli, ale v jednom domácím utkání jsme ukázali, že nad ním můžeme vyhrát. Věřím, že pokud budeme v kompletním složení, můžeme Opavu překvapit a postoupit do finále," doplnil Dino Repeša.

Nechceme je potrápit, chceme vyhrát!

Ve vyvážené opavské sestavě vyčnívají dva lídři. "Navzájem se dobře známe. Je ale jasné, že se musíme zaměřit hlavně na Jakuba Šiřinu a Mattiase Markussona," zmiňuje Michal Svoboda klíčové postavy Slezanů. Rozehrávač Jakub Šiřina skvěle diriguje svůj tým, navíc je i jeho top-skórerem (průměry 16 bodů + 5,9 asistence), obrovitý, 220 cm vysoký pivot Mattias Markusson zapisuje 12,6 bodu + 8,9 doskoku (z toho 3,8 v útoku!). "Zápas bude jako vždycky hlavně o nás, o naší agresivitě, o obranném doskoku," dodal Michal Svoboda.

"FINAL 4 je pro nás první vrchol sezony. Co se týče zápasu s Opavou, jedná se o hodně zkušený tým, jeden z nejstarších v lize. Mají hodně zkušených hráčů, pozor si musíme dát nejen na rozehrávače Jakuba Šiřinu, ale i na jejich sílu pod košem, kde mají Markussona, Gniadka, Kvapila," poznamenal Matěj Burda. Jemu ani jeho spoluhráčům rozhodně nechybí odhodlání poprat se o postup do finále. "Do semifinále nepůjdeme s tím, že je chceme potrápit, ale že chceme vyhrát. Nedáváme si do hlavy nic jiného!"

Druhou semifinálovou dvojici tvoří ERA Basketball Nymburk a Basket Brno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti