Upravit stránku
13. 03. 2022

FINAL 4 ČP: Beksa vs. Brno


O medaili! Beksa sice neuspěla v sobotním semifinále Českého poháru s Opavou, leč stále je ve hře o cenný kov. Naším soupeřem v nedělním duelu o 3. místo bude Brno.

LOUDA AUTO FINAL 4 ČESKÉHO POHÁRU, O 3. MÍSTO:

BK Pardubice vs. Basket Brno
neděle 13. 3. ve 14:30 | Louny

Zklamání se zračilo z tváří pardubických hráčů a trenérů po sobotním neúspěchu s Opavou 89:103. Před nedělním druhým zápasem v rámci Louda Auto FINAL 4 je potřeba udělat tři zásadní věci: "Dobře zregenerovat, poučit se z toho - přece jen, někteří hráči si vyzkoušeli poprvé, jaké to je, hrát takovýhle turnaj - a pak už porážku s Opavou hodit za hlavu," burcuje rozehrávač Petr Šafarčík. "Ano, chtěli jsme do finále, a i když budeme hrát o 3. místo, pořád je to medaile a my ji chceme získat. Já osobně bych furt považoval za úspěch, kdyby se nám to povedlo. Chceme přivézt do Pardubic medaili!" postavil Peca před svůj tým jednoznačný cíl.

V cestě nám bude stát Basket Brno, které v sobotním druhém semifinále podlehlo Nymburku vysoko 78:111. V letošním ročníku Kooperativa NBL máme s brněnským týmem zápornou bilanci 1 - 2: nejprve v říjnu jsme v Pardubicích zvítězili 87:82 (nejvíce bodů: Pekárek 26, Henry 20, Švrdlík 10, Walton 10... - Madden 17, Mickelson 16, Bálint 14...), prosincovou domácí odvetu naopak ovládlo Brno 82:67 (nejvíce bodů: Puršl 18, Madden 17, Mickelson 16, Korner 12... - Vyoral 23, Švrdlík 20...) a v únoru jsme prohráli 84:88 (nejvíce bodů: Šafarčík 24, Pekárek 11, Walton 10... - Puršl 21, Madden 15, Mickelson 13, Korner 12, Marko 10...). 

"Semifinálový zápas s Nymburkem se Brnu úplně nepovedl, ale jinak si myslím, že v lize mají výbornou fazónu, o čemž svědčí i výhra v Opavě," uvedl asistent trenéra Adam Konvalinka. "Velký pozor si musíme dát na Romana Marka, je potřeba ho zastavit, aby nemohl jednoduše tvořit hru. Viktor Půlpán ukázal, že by mohl mít nějakou pozici v národním týmu, což mu určitě zvedlo sebevědomí, novým hráčem na soupisce je ukrajinský reprezentant Mishula, takže z perimetru jsou zase trošku silnější. Pozor si musíme dát i na podkošové hráče hráče Mickelsona, Puršla a Djuričice, bude potřeba tvrdá práce na doskoku."

Stejně jako Petr Šafarčík, i Adam Konvalinka zdůraznil, že celý tým má velkou motivaci získat pohárovou medaili. "Co se týče nás, podobné zklamání jako v sobotu jsme zažili i v loňském ročníku Českého poháru, kdy jsme se také dostali mezi poslední čtyři týmy a pak jsme dvakrát prohráli. Naše motivace je tedy jasná: nechceme odtud odjíždět s dvěma porážkami! Pro něco jsme sem přijeli a nechceme odjet s prázdnýma rukama," dodal pardubický asistent.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti