Upravit stránku
23. 02. 2022

FINAL-4 bude v Levicích


Letošní ročník Alpe Adria Cupu spěje ke svému vyvrcholení. V tuto chvíli už je jasné, že nejlepší čtyři týmy, mezi nimiž figuruje i Beksa, budou bojovat o trofej ve slovenských Levicích ve dnech 16.-17. března.

I přes všechny překážky, především Covid-19, se mezinárodní soutěž s trojnásobnou českou účastí dostává do velkého finiše. Formát Final-4 zakončí celou soutěž soutěž podruhé v historii. "Po roční pauze jsme blízko dokončení šestého ročníku i v pandemické situaci. Je to skvělá vizitka pro všechny hráče, kluby a účastnické federace. Těšíme se na skvělý konec toho složitého ročníku Alpe Adria Cupu," uvedl Johannes Wiesmann, zakládající člen výboru.

Marek Imre, další člen výboru soutěže, vysvětluje: "Měli jsme jasně deklarované tři zájemce o pořadatelství turnaje. Rád bych všem poděkoval za zájem. Los byl přívětivý k Levicím, kde se nakonec Final-4 uskuteční. Patrioti Levice se dosud účastnili každého ročníku soutěže a město Levice tyto dny hostí také kvalifikaci o FIBA World Cup, je tedy jasné, že infrastruktura se pro podobnou akci jistě hodí."

Finálový turnaju se tedy odehraje na Slovensku.

Domácí Patrioti svou každoroční účast vždy proměnili v účast ve vyřazovacích bojích a nyní čekají na svého semifinálového soupeře, který vzejde z polsko-rakouské čtvrtfinálové dvojice MKS Dabrowa Gornicza – BC GGMT Vienna (první utkání se bude hrát 7. března, odveta 9. března). Druhou semifinálovou dvojici tvoří Beksa, coby obhájce trofeje, a Spišskí Rytieri.

"Jsem opravdu šťastný, že nejlepší týmy tohoto ročníku budou o trofej bojovat na půdě Patriotů Levice – jednoho ze zakládajících klubů Alpe Adria Cupu. Tento klub byl součástí vize v roce 2015 a o sedm let později je AAC lepší než kdykoliv předtím. Těšíme se i na skvělou budoucnost soutěže," řekl zakládající prezident Alpe Adria Cupu Gerald Martens. Všechny zápasy FINAL-4 budou vysílány živě na televizní stanici TV JOJ Šport a také mezinárodně na jejím streamu huste.tv, včetně před a pozápasových rozhovorů a TV studia. Mnoho dalších novinek ohledně Final-4 se ještě připravuje a fanoušci basketbalu se mají nač těšit.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti