Upravit stránku
15. 03. 2022

FINAL 4 AAC: Spišskí Rytieri vs. Beksa


Druhý vrchol sezony je tady! Po zisku bronzových medailí ve finálovém turnaji Českého poháru čeká Beksu další výzva na evropské scéně, jíž je FINAL 4 Alpe Adria Cupu.

FINAL 4 ALPE ADRIA CUPU, SEMIFINÁLE:

Spišskí Rytieri vs. BK Pardubice
středa 16. 3. v 19:30 | Levice

Zásadní vzkaz zní: "Po zisku medaile v českém FINAL 4 máme v týmu dobrou atmosféru a na finálový turnaj Alpe Adria Cupu se všichni těšíme," předesílá trenér Dino Repeša. Systém adriatického FINAL 4 je od vyvrcholení Českého poháru odlišný. Druhý hrací den se totiž bude týkat pouze dvou týmů, které vyhrají svá semifinále, zatímco poražení odcestují domů - o 3. místo se nehraje. "Splnili jsme náš první cíl, kterým byl postup mezi nejlepší 4 týmy. Teď zkusíme udělat ještě jeden krok a postoupit do finále," burcuje kouč.
Oba soupeři na sebe narazili v přípravném období, kdy se utkali v rámci nově vzniklého Federálního poháru. Spišská Nová Ves zvítězila těsně 83:80. "Složení obou týmů už je dnes z velké části odlišné: my jsme neměli Vrankoviče, Henryho, Šafarčíka, soupeř také změnil dost hráčů. Určitě to nebude stejný zápas," míní Dino Repeša. Rytierům patří ve slovenské nejvyšší soutěži čtvrté místo s bilancí 14 výher a 13 porážek. "Mají velmi zkušené podkošové hráče: Baťku, Gavriloviče, Stevanoviče," vyjmenoval pardubický trenér soupeřovy produktivní pivoty, z nichž každý si ve slovenské lize drží dvouciferné bodové průměry (Stevanovič 15,9, Gavrilovič 12,5, Baťka 10,7).
"Každý z nich dobře střílí za 3 body, tím jsou specifičtí. Velmi důležité tedy, jak eliminujeme soupeřovy střelce z dálky na pozicích podkošových hráčů v situacích pick-and-pop. Také potřebujeme kontrolovat doskok a v neposlední řadě musíme minimalizovat ztráty míče a dobře organizovat útok. Ano, chceme hrát rychle, ale mít přitom pod kontrolou ztráty." Beksa odcestuje na Slovensko bez zraněného rozehrávače Petra Šafarčíka, jenž neodehrál ani nedělní duel o 3. místo v Českém poháru. Navzdory tomuto oslabení Dino Repeša věří, že jeho tým, coby obhájce trofeje v Alpe Adria Cupu, může směle pomýšlet na úspěšný výsledek. "Do FINAL 4 Alpe Adria Cupu se dostaly čtyři opravdu velmi kvalitní týmy a všechny mají stejnou šanci vyhrát trofej. Těšíme se," doplnil kouč Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti