13. 01. 2017

Sen o obhajobě trvá

Pardubičtí obhájci trofeje si opět zahrají Final-4 Českého poháru! Poslední krok mezi elitní kvarteto udělali dnes v Děčíně, odkud si odvezli postupovou výhru.

6. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 70:78
(15:19, 24:18, 12:21, 19:20)

Body: P. Houška 16, Vyoral 15 (+10 d. + 6 as.), Palyza 12, Pomikálek 9 (+10 d.), Krakovič 4, Šiška 3, Landa 3, Kroutil 3, Bažant 3, Ježek 2 - Švrdlík 22, Autrey 18 (+5 as.), Wall 11, Pandula 9, Kotas 7, Škranc 5, Kohout 4, Nečas 2 (+10 d.)

Beksa nastoupila citelně oslabena, neboť kromě Josefů Příhonského a Potočka, kteří absentovali již v předchozích zápasech, trenérům chyběli i zranění Viktor Půlpán a Dominez Burnett (domácím scházel Jakub Houška).

První úprk se nám podařil na přelomu úvodních dvou čtvrtin.

Od stavu 15:15 (9. minuta) jsme nastříleli 13 bodů v řadě, přičemž o plných 9 - dokonce včetně jedné trojky - se postaral rozjetý Kamil Švrdlík, a na začátku 14. minuty jsme byli vpředu 15:28! Válečníci si však zlepšili náladu několika úspěšně zakončenými brejky, záhy si pomohli i třemi tříbodovými trefami (Palyza, Vyoral, Pomikálek) a zbývající úsek první půle ovládli 24:9!

Byla to však jediná pasáž, kdy měl Děčín navrch.

Ráz druhého poločasu určil výtečný nástup Beksy, která domácím opět nepovolila skórovat více než tři minuty, do třetí čtvrtiny vstoupila 7bodovou šňůrou a až do konce utkání již tahala za delší konec provazu. O svém postupu definitivně rozhodla mezi 29. a 34. minutou, kdy od stavu 50:52 poprvé odskočila na dvouciferný rozdíl (55:65), klid do koncovky jí dodala přesná trojka Lamba Autreyho z 39. minuty (63:72).

V první půli Děčín zaznamenal 11 bodů z rychlých protiútoků (Beksa 0), po přestávce však už byla tato statistika téměř vyrovnaná (6 - 4). Důležitá byla hra pod koš, kde se nám dařilo využívat Kamila Švrdlíka, jenž byl top-skórerem utkání s 22 body (střelba z pole 8/12, trestné hody 5/6). Lamb Autrey zapsal 10 ze svých 18 bodů v poslední čtvrtině (z pole 7/9, trestné hody 3/4), Jobi Wall přispěl 11 body a Dušan Pandula jich stihl 9 (+7 doskoků).

Válečníci spoléhali zejména na Pavla Houšku (16 bodů, trojky 2/5) a Tomáše Vyorala (double-double za 15 bodů + 10 doskoků), Lukáše Palyzu jsme udrželi na 12 bodech (trojky 2/5).

Echo tiskové konference

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
"Bylo to velmi bojovné utkání, což se dalo očekávat, protože naše vzájemné duely takové jsou. Důvodem prohry dnes byl více náš útok, než obrana. V defenzívě jsme udělali nějaké chyby při čtení hry a dostali jsme čtyřicet bodů zpod koše, když jsme nebyli důrazní při vnikání hráčů bez míče, nebo při kombinacích pick-and. roll. To se stalo, ale nás především deptalo, že jsme nebyli produktivní v útoku.
Do první bodové jámy jsme se dostali kvůli tomu, že jsme "zapařili" několik šoupáků. Pak jsme ukázali srdce válečníka, zjednodušili jsme hru, hráli přímo do koše a dostali jsme se do poločasového vedení. Třetí čtvrtina nebyla špatná, ale nedařilo se zpod koše, šoupáky nedávali ani renomovaní hráči, a to přinášelo rozpaky a křeč. Navíc se nedařilo ani z dálky, důležitých také bylo dvacet pět střílených šestek Pardubic oproti našim jedenácti. Hosté vnikali do vymezeného území, vytvořili tam tlak a došli si pro faul."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Bylo to velmi těsné utkání, ve kterém byl největší bodový rozdíl třináct bodů. Jinak se skóre pořád přetahovalo. Závěr druhé čtvrtiny vyšel lépe domácím, dostali se z minus 13 na plus 4, a to díky svým typickým zbraním, kdy šli za každým míčem, pomohli si agresivitou, my jsme ze soubojů uhýbali a Děčín trefil nějaké trojky.
V poločase jsme si řekli, že nemá cenu panikařit, že musíme hrát stále svoji hru a pohlídat si především útočný doskok domácích. To se nám podařilo, Děčínu jsme poté dovolili dva útočné doskoky ve třetí a dva ve čtvrté čtvrtině. To domácí zabrzdilo a my jsme překlopili vedení na svou stranu. Další hodně důležitá věc pro naše vítězství bylo to, že jsme měli větší procento při střelbě zpod koše. Díky tomu jsme si udržovali náskok. Utkání se hrálo ve výborné atmosféře a jsme moc rádi za postup do Final-4."