Upravit stránku
29. 12. 2022

Filip Novotný do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Novým jménem na soupisce BK KVIS Pardubice je dvaadvacetiletý rozehrávač Filip Novotný. Pardubický klub uzavřel s Filipem víceletý kontrakt.

Odchovanec Sokola Pražského naposledy působil v GBA Lions Jindřichův Hradec, kde v letošním ročníku 1. ligy mužů zapisoval průměrně 13,4 bodu. V loňském ročníku 2021/2022 odehrál v Kooperativa NBL celkem 32 utkání (plus 2 v baráži), přičemž hned 19krát zaznamenal dvouciferný počet bodů. Jeho maximem je 28 bodů (8 trojek!) ze zápasu v Děčíně. 

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"S Filipem jsme byli v kontaktu již před začátkem letošní sezony a jsme velice rádi, že se nyní podařilo zrealizovat jeho příchod do našeho klubu. Stále se jedná o mladého hráče, který má potenciál se i nadále zlepšovat. Naši nejvyšší soutěž již okusil, má velkou chuť na sobě dál pracovat a basketbalově se rozvíjet. Pevně věříme, že nejen svými silnými stránkami, mezi něž patří například výborná střelba z dálky, ale i svým příkladným přístupem nám bude prospěšný, že ještě zvýší konkurenci v našem týmu. Filipovi přejeme, ať se mu v Bekse co nejvíce daří."

Vyjádření hráče Filipa Novotného:

"Velmi si vážím příležitosti, kterou mi pardubický klub dává, opravdu moc se těším. Rád bych touto cestou poděkoval jak vedení BK KVIS Pardubice, tak svému agentovi. Jsem šťastný, že opět mohu být součástí Kooperativa NBL. I nadále na sobě budu tvrdě pracovat, jsem odhodlaný být pro můj nový tým maximálně prospěšný na hřišti i mimo něj."

Filip Novotný:
  • Narozen: 13. března 2000 (Neratovice)
  • Výška: 192 cm
  • Pozice: 1, 2
  • Kariéra: Sokol Pražský, BK Kladno, BC Benešov, Sokol Žižkov, GBA, GBA Lions Jindřichův Hradec, BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti