Upravit stránku
10. 06. 2024

Filip Novotný do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Prvním novým jménem na soupisce Beksy je 25letý křídelník Filip Novotný. Výtečný střelec, jenž naposledy působil v Kolíně, podepsal s BK KVIS Pardubice kontrakt na 2 roky.

Královéhradecký rodák začínal s basketbalem v Josefově, odkud později zamířil do nymburské akademie. V nymburském dresu také poprvé nakoukl do Kooperativa NBL: svoji premiéru v české nejvyšší soutěži si odbyl v březnu 2018 proti Olomoucku, kdy také zaznamenal svou první úspěšnou ligovou trojku. V dalších sezonách působil v Kolíně, Brně a znovu v Kolíně. V sezoně 2021/2022 pomáhal v dvouzápasové baráži pražské Slavii a v následujím ročníku libereckým LYNX v 1. lize. V uplynulé sezoně 2023/2024 odehrál v dresu Geosanu 38 ligových utkání, v nichž průměrně zapisoval 10,3 bodu + 3,8 doskoku za 30,5 minuty. Celkem nastřílel v minulém ligovém ročníku 88 trojek s úspěšností téměř 34%.

Vyjádření trenéra Jana Šotnara:

"Jsem opravdu velice rád, že se nám na pozici menšího křídla podařilo přivést právě Filipa. Ačkoliv je to stále velmi mladý hráč, má za sebou již mnoho odehraných utkání v nejvyšší soutěži. Věřím tomu, že svou pověst výborného střelce z dlouhé vzdálenosti potvrdí i v Pardubicích."

Vyjádření hráče Filipa Novotného:

"Velmi mě těší, že jsem se dohodl na pokračování mé basketbalové kariéry právě zde. Pardubice vnímám jako kvalitní, dobře fungující a ambiciózní klub, kterého chci být součástí! Děkuji novým trenérům a vedení za projevenou důvěru. Pevně věřím, že s nově vybudovaným týmem budeme mít jen ty nejvyšší cíle a společnými silami se nám je podaří naplnit. Touto cestou bych chtěl také poprvé pozdravit všechny fanoušky Beksy, moc se na vás těším při mém prvním domácím utkání v pardubickém dresu."

Filip Novotný:

  • narozen: 9. května 1999 (Hradec Králové)
  • výška: 191 cm
  • váha 89 kg
  • pozice: 3
  • číslo dresu: 3
  • kariéra: Baskeťáci Josefov, BA Nymburk, Basketball Nymburk, Basket Brno, BC Geosan Kolín, SK Slavia Praha (1. liga), Lynx Liberec (1. liga), BC Geosan Kolín
Ať se ti v Bekse daří, Filipe!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti