Upravit stránku
20. 09. 2017

FIBA Europe Cup začíná


Kvalifikace o účast v základní fázi FIBA Europe Cupu začíná. Beksa do ní vstoupí ve čtvrtek na palubovce rumunského týmu CSU Sibiu.

FIBA EUROPE CUP, 1. KOLO KVALIFIKACE:

BC CSU Sibiu vs. BK JIP Pardubice
(čtvrtek 21. 9. v 18 hodin)

Beksa má za sebou strastiplnou přípravu, v níž - bohužel - ani jednou nebyla kompletní.

To už je však pryč. Dva ze tří nových mužů - rozehrávač Daiquan Walker a křídelník Jackson Kent - absolvovali se svými spoluhráči čtyři plnohodnotné tréninky (včetně dnešního předzápasového přímo v Sibiu) a ve čtvrtek si na sebe poprvé obléknou červenobílý dres pardubického klubu. "Oba se jeví velice dobře a myslím, že nám hodně pomohou," podotkl kouč Levell Sanders. "Ano, jsou tu velmi krátce, ale líbí se mi, jak pracují a snaží se začlenit do týmu."

Jejich pomoc bude třeba. Velmi rychle - během následujících sedmi dnů - se rozhodne o tom, zda si Beksa uhraje šanci probojovat se do dvojboje s belgickým Spirou Charleroi, a s ním si to rozdat o postup do základní části FIBA Europe Cupu.

Cesta vede právě přes úspěšně zvládnutý dvojzápas se Sibiu.

O jaký tým se jedná?

"Jeho základní osu tvoří šest Američanů a jeden rumunský hráč - člen národního týmu. Jedná se o atletický tým, který hodně běhá do rychlých protiútoků a rychle zakončuje. V obraně jsou hodně agresivní, často zdvojují hráče s míčem," stručně charakterizoval soupeře Levell Sanders.

Jeho kolega Tomáš Bartošek na Ellova slova navázal.

"Zdvojováním v obraně se snaží donutit rozehrávače soupeře k chybě, zastavit jeho driblinkm, aby nemohl atakovat koš. My se touto agresivní obranou nesmíme nechat rozhodit, naopak, musí nám dobře putovat míč, abychom využili slabých stránek této obrany."

Na útočné polovině hřiště basketbalisté Sibiu rádi využívají hry 1 na 1. "Jsou v těchto situacích velmi silní," vypozoroval Bartošek, jenž upozornil ještě na další silné stránky rumunského týmu. "Snaží se dávat co nejvíce jednoduchých košů z protiútoků, takže jednou z klíčových věcí, kterou budeme muset eliminovat, je právě tato přednost, spolu s jejich útočným doskokem, kde využívají své atletičnosti a dynamiky."

Sibiu je v Rumunsku proslulé bouřlivou atmosférou v hledišti. "Podle všeho nás čeká utkání ve velmi divokém prostředí. Říká se, že Sibiu má nejlepší fanoušky v Rumunsku, což potvrznují i zápasy, které jsme měli možnost vidět: neustálé fandění, chorály... I z tohoto pohledu nás čeká zajímavý zápas," doplnil Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti