Upravit stránku
03. 09. 2021

Federální pohár startuje


Dvěma víkendovými zápasy na Slovensku vstoupí pardubičtí basketbalisté do premiérového ročníku Federálního poháru, který se hraje v rámci přípravy na novou sezonu.

Tipsport Federální pohár.

Tak zní oficiální název nového poháru, kterého se účastní dvanáct týmů: šest z české a stejný počet ze slovenské nejvyšší soutěže.

Dva hrací víkendy

V úvodní fázi, která je na programu již o tomto víkendu, je dvanáctka zúčastněných týmů rozdělena do čtyř tříčlenných skupin, v nichž se bude hrát systémem každý s každým. O příštím hracím víkendu (11. a 12. září) se čtyři vítězové základních skupin utkají o celkový triumf ve FINAL 4, další dvě čtyřčlenné skupiny vytvoří týmy na druhých místech (o 5. až 8. místo) a na třetích místech (o 9. až 12. místo).

Beksa ve Spišské Nové Vsi

Pardubičtí basketbalisté se v základní fázi představí ve skupině C, kde budou jejich soupeři BK Redstone Olomoucko a domácí Spišskí Rytieri. "Bohužel nejsme před začátkem Federálního poháru v optimální situaci, pokud jde o zdravotní stav hráčů," předeslal trenér Dino Repeša. "Michal Svojanovský netrénuje dva a půl týdne, v předchozím přípravném utkání v Ostrówě se zranil Petr Šafarčík a z podkošové sestavy vypadl i dlouhodobě zraněný Prokop Slanina," vyjmenoval absentující hráče. "Nicméně hráči, které máme, budou hrát na 100%, samozřejmě budeme chtít hrát co nejlépe a uhrát co nejlepší výsledky."

Prvním soupeřem Beksy bude Olomoucko (sobota 4. září v 17:00). "Mají nového polského trenéra Skibniewskiho a složili dobrý tým, s němž jsou dobří zahraniční hráči. Určitě nás čeká těžký zápas." O den později, v neděli 5. září (v 11 hodin), vyzveme domácí Spišskou Novou Ves. "Jedná se o mistry Slovenska, tamní nejlepší tým, takže i v neděli to bude náročné utkání. Věříme ale, že i v užší sestavě je zvládneme co nejlépe," doplnil Dino Repeša.

Jak vnímá nadcházející soupeře pivot Kamil Švrdlík? "Oba dva týmy, s kterými se utkáme o tomto víkendu, jsou pro nás určitou neznámou. Olomoucko v podstatě kompletně obměnilo svůj tým, mají pět šest nových hráčů, hodně cizinců. Spišská Nová Ves je sice mistr Slovenska, ale i v tomto týmu hodně hráčů odešlo a přišli noví. Musíme se připravit na různé styly. Co se týče Federálního poháru jako takového, je to novinka, a byť je to pořád součást přípravy, má to punc oficiálnosti. My samozřejmě chceme vyhrát jakýkoliv zápas, tím spíš to platí v tomto případě. V obou zápasech se budeme snažit uspět, i když nejdůležitější věcí je pro nás dobře se připravit na ostrý start sezony," uvedl pardubický kapitán.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti