Upravit stránku
29. 06. 2021

Federální pohár


Dvanáct klubů, šest z české a stejný počet ze slovenské nejvyšší soutěže, se v září tohoto roku zapojí do premiérového ročníku Federálního poháru.

Kooperativa NBL budou zastupovat BK Opava, BC Geosan Kolín, USK Praha, BK JIP Pardubice, BK ARMEX Děčín a BK Olomoucko.

Z Niké SBL se zúčastní Patrioti Levice, BK Spišská Nová Ves, BKM Lučenec, BK Iskra Svit, Inter Bratislava a BC Prievidza.

Formát a hrací termíny

Soutěž se bude hrát v první polovině září, konkrétně ve dnech 3. - 5. září a 10. - 11. září. V úvodní fázi budou účastníci rozděleni do čtyř základních skupin po 3 týmech, přičemž v těchto skupinách se bude hrát systémem každý s každým. O druhém hracím víkendu se čtyři vítězové základních skupin utkají o celkový triumf ve FINAL 4, další dvě čtyřčlenné skupiny vytvoří týmy na druhých místech (o 5. až 8. místo) a na třetích místech (o 9. až 12. místo).

Ve Final 4 budou na programu dvě semifinále (soupeře určí los) a následně zápasy o 1. a o 3. místo. Podle stejného formátu budou odehrány i další dvě skupiny o konečné umístění.

Los Federálního poháru je naplánován na pátek 30. července. Nejpozději v polovině července bude oznámeno, kde budou odehrány jednotlivé základní skupiny, kdo bude hostit FINAL 4 i dějiště dalších dvou skupin o konečné umístění.

Beksa nový projekt vítá

"Vznik Federálního poháru jednoznačně vítáme a podporujeme. Velice rádi se ho budeme účastnit," předeslal Radek Nečas, sportovní ředitel pardubického klubu, jenž zároveň zasedne v organizačním výboru této soutěže, spolu s děčínským generálním manažerem Lukášem Houserem, Ladislavem Garajem z Levic a ředitelem Niké SBL Peterem Mičudou. "Věříme, že pohárová soutěž nám přinese kvalitní zápasy, které nedlouho před startem nového ročníku Kooperativa NBL přilákají fanoušky zpět do hlediště. Pro kluby, pro hráče a právě pro fanoušky se bude jednat o první vrchol sezony," doplnil Radek Nečas.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti