Upravit stránku
31. 10. 2018

Fatálních pět minut


Nepovedený start do druhého poločasu sebral Bekse reálnou naději na premiérové vítězství ve FIBA Europe Cupu. V izraelské Ness Zioně nakonec podlehla rozdílem 34 bodů.

3. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

Ironi Ness Ziona vs. BK JIP Pardubice 111:77
(23:19, 30:25, 28:18, 30:15)

Když hned z prvního útoku ve druhém poločase smečoval po nacvičené kombinaci Dwayne Benjamin, byli jsme za domácími pozadu jen o 7 bodů. Následující pětiminutová pasáž však vyšla mnohem lépe soupeři, který se rychle odpoutal do 21bodového vedení, které již v dalším průběhu bezpečně kontroloval. A v poslední čtvrtině bohužel i významně navyšoval.

Průběh utkání

Dvěma míčovými ztrátami, z nichž domácí vytěžili dva snadné koše z protiútoků, jsme hostitelům pomohli k rychlému vedení 11:4. Záhy nás nastartoval Viktor Půlpán: dvěma trojkami a košem z rychlého protiútoku - poté, co po zisku míče předribloval celé hřiště - se 8 body výrazně podílel na šňůře 2:15 (!), po níž jsme otočili průběžný stav na 13:19 (jednalo se o naše nejvýraznější vedení). Závěrečná dvouminutovka první části však opět vyšla lépe izraelskému týmu, jenž v této krátké pasáži skóroval hned třikrát koš s faulem (!) a čtvrtinu uzavřel 10 body v řadě.

O všechny naše body se dlouho starali výhradně čtyři perimetroví muži.

Richard Williams (9), Dwayne Benjamin (9), Viktor Půlpán (8) a Donovan Jackson (7) společně nastřádali za čtvrtinu a půl veškeré body (stav 35:33). Zanedlouho bohužel usedl na střídačku Richard Williams kvůli třem osobním chybám a Ness Ziona jeho absence využila k prvnímu výraznějšímu trháku. Úsek mezi 15. a 17. minutou ovládla 12:0, my jsme v této pasáži minuli šest střel za sebou.

Naši pivoti se střelecky prosadili až v poslední minutě prvního poločasu, kdy úspěšně zakončili své nájezdy z vnějšího prostoru nejprve Evan McGaughey a po něm Kamil Švrdlík.

Definitivně rozhodl nástup do třetí čtvrtiny.

Efektním dunkem ji sice otevřel Dwayne Benjamin (53:46), jenže následovala další šňůra Ness Ziony, tentokrát 17:3, a během pouhých pěti minut rozdíl rázem narostl až na 21 bodů (70:49). V dalším průběhu jsme se několikrát přitáhli na rozdíl 14-15 bodů, ovšem Ness Ziona si pokaždé pomohla trojkou (mezi 22. a 40. minutou jich trefila hned 9, naše bilance ve stejném úseku byla 1/13!), nebo snadnými koši z protiútoků po našich ztrátách.

Hodnocení rozehrávače Viktora Půlpána si přehrajte na facebookovém profilu Beksy.

Vstupenky na utkání Beksa vs. Den Bosch můžete zakoupit online zde

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti