19. 03. 2016

Fantazie. Kolín sražen o 32 bodů!

Po jednom z nejlepších výkonů sezony Beksa deklasovala Kolín více než třicetibodovým rozdílem, vyhrála počtvrté v řadě a vylepšila svou bilanci na 24/14.

40. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 109:77
(27:18, 27:20, 32:19, 23:20)

Body: Pandula 30, Autrey 19 (+6 as.), Wall 18, Švrdlík 14 (+8 d.), Nečas 11 (+9 d.), Potoček 9, Kotas 6 (+6 as.), Roub 2 - Horák 13, Skinner 12, Ličartovský 9, Bakič 8, McEachin 8, Vocetka 7, Glover 6,  Hunt 5, Harčár 5, Aušprunk 4

Hráč utkání: Dušan Pandula
Diváků: 1063

Více než tisícovka diváků sledovala úchvatný výkon "sedmi statečných".

Drtivou většinu zápasu odtáhla velmi úzká rotace šesti stěžejních mužů, přičemž sedmý Josef Potoček natočil 13,5 minuty (a osmý Martin Roub poslední 2 minuty). Pardubicím totiž scházel nejen kvartet zraněných Viktor Půlpán-Josef Příhonský-Tomáš Šoukal-Ondřej Kohout, ale nově i nemocný David Škranc...

Přesto Beksa od začátku vládla. "Začali jsme velmi dobře. S velkou agresivitou, rychlými protiútoky, obrana byla výborná, střely nám tam padaly. Hráli jsme s dobrým nasazením a nadšením," hodnotil skvělý nástup Josef Potoček - křídelník, jenž sice minul prvních sedm střeleckých pokusů, ale v závěrečné čtyřminutovce stihl nasypat do koše Geosanu 9 bodů.

Kolín byl vpředu jen chvíli, na konci 6. minutě trojkoval Štefan Ličartovský na 10:12. Mezi 7. a 9. minutou však JIP natáhl svou šňůru na 15:2, když si pomohl třemi trojkami (Jobi Wall 2, Dušan Pandula 1), a v dalším průběhu utkání už neustále navyšoval odstup od svého soka. V 18. minutě nezastavitelnný Dušan Pandula dvěma tříbodovými trefami po sobě zvýraznil rozdíl na devatenáct bodů (48:29), v útoku produktivní Beksa nakonec stihla do přestávky vysázet skvělých 54 bodů! "Hráli jsme výborný zápas, jak v obraně, tak i v útoku," chválil svůj tým kouč Levell Sanders.

Kompletní ohlasy z tiskové konference čtěte zde.

Kolín se lehce nadechl jen zkraje druhé půle. Za úvodních 35 sekund stihl rychlé 4 body a snížil svou ztrátu na dvanáct bodů. Levell Sanders okamžitě zastavoval soupeřův nápor time-outem, který pomohl - Pardubičtí záhy nastříleli deset bodů v řadě (Jobi Wall 6), od stavu 56:44 utekli na uklidňujících 66:44, a když v polovině třetí čtvrtiny Kamil Švrdlík zakončoval akcí alley-oop, bylo to už 71:46!!!

Nejvyšší rozdíl ve skóre byl necelé čtyři minuty před koncem, když Josef Potoček pokořil stovku - 101:66!!! V závěru se zapsal mezi střelce i junior Martin Roub, jenž odpoledne zapsal double-double (23 bodů + 14 doskoků) v prvním utkání play-off extraligy U19.