Upravit stránku
09. 03. 2024

Fantastická jízda


Vynikající zápas, vynikající výsledek! Beksa už potřetí v letošní sezoně porazila úřadující české vicemistry z Děčína, tentokrát suverénně o 26 bodů, a zapsala svou čtvrtou výhru v řadě!

8. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 83:57
(23:17, 19:15, 21:14, 20:11)

Tomáš Vyoral, David Pekárek a nově též z pátečního tréninku zraněný Jure Škifić.

Toto osové trio scházelo Bekse proti kompletnímu Děčínu, naopak do hry se vrátili Kameron Chatman  s Josefem Potočkem.

Od samého začátku jsme měli na palubovce navrch. Válečníci ani jednou nevedli, několikrát v průběhu úvodních tří čtvrtin jsme odskočili do dvouciferného vedení. V závěru třetí čtvrtiny jsme se 7 body za sebou odpoutali až do 17bodového trháku, a byť se hosté ještě pokusili o velký comeback a přitáhli se na rozdíl 10 bodů (35. minuta - 66:56), na jednociferný rozdíl už jsme je nepustili. Naopak, utkání jsme uzavřeli famózně, šňůrou 17:1 (!) a nadšení fanoušci odměnili svůj tým hromovým aplausem.

Průběh utkání

Děčín se v úvodní části hry velice trápil při střelbě z dálky: nevyužil ani otevřené pozice a minul prvních 9 tříbodových pokusů. My jsme naopak umně využívali v podkošovém prostoru dominantního Tyereho Marshalla (skvělými pasy jej zásoboval především Petr Šafarčík), a když právě Peca s Matějem Burdou přispěli v rychlém sledu dvěma úspěšnými trojkami, již v 6. minutě jsme vedli dvouciferným rozdílem 19:7.

Zkraje druhé čtvrtiny hostům pomohly přesné trojky z rukou Matěje Svobody a Tomáše Pomikálka, na něž v 15. minutě navázal košem s faulem Jan Štěrba a přitáhl svůj tým na čtyřbodový odstup (15. minuta - 30:26). O chvíli později si emotivní trenér Vanja Miljković nechal dát 2 technické chyby za sebou, pročež se musel odebrat do šatny, a tak duel dokoučoval asistent Karolis Abramavičius.

Válečníci proměnili 3 trestné hody a znovu zaostávali jen o 4 body (stav 36:32). Momentum jsme však naštěstí neztratili. Ještě do přestávky jsme znovu vytáhli náš náskok na dvouciferný a ve třetí čtvrtině se rozdíl ve skóre dlouho pohyboval mezi 10 a 15 body. Vpředu jsme se udrželi mj. díky naprosté dominanci na doskoku (konečný poměr doskoků zněl 51 - 31!!!): hostům, kteří minuli 47 z 66 střel z pole (úspěšnost pouhých 28,8%!!) jsme nedovolovali příliš druhých šancí, navíc jsme postupem času výrazně zlepšili přechodovou fázi z útoku do obrany.

Pět hráčů Beksy mělo v kolonce bodů dvouciferné číslo, Petr Šafarčík rozdal 7 asistencí a hned dva muži zaznamenali ceněný double-double: Kameron Chatman za 18 bodů a 10 doskoků, Kamil Švrdlík za 10 bodů a 12 doskoků (z toho 7 útočných!!!).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Chtěl bych pogratulovat našim hráčům. Předvedli skvělý týmový výkon. Nenechali se rozhodit ani tím, že jsem v prvním poločase musel odejít ze zápasu (po dvou technických chybách), ani tím, že Děčín hrál na rozdíl od nás v plné sestavě, zatímco my ne. Ukázali jsme charakter, výborné výkony odvedli mladí hráči. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě."

Matěj Burda (hráč domácích):

"Pro nás je to extrémně důležitá výhra, v té užší sestavě, v jaké jsme hráli. Dostali jsme 57 bodů, takhle dobrou obranu chceme hrát. Chtěli jsme předvést naši nejlepší hru, což se nám, myslím, povedlo. Samozřejmě tam byly mezery, které se budeme snažit vyplnit, ale jak říkám, hráli jsme výborný zápas, takhle budeme chtít pokračovat i ve zbytku sezony. Téhle výhry si neuvěřitelně vážíme!"

Tomáš Grepl (trenér hostů):

"My jsme tahali celé utkání za kratší konec. Vůbec nic jsme netrefili zvenku, ani proti osobce, ani proti zóně. Samozřejmě jsme obrovsky zklamaní, protože jsme rozhodně chtěli podat lepší výkon. Spokojen nemůžu být ani s obranou. Udělali jsme stupidní chyby, ať už jsme hráli osobní, nebo zónovou obranu. Neubráníme 1 na 1, to je v tuhle chvíli náš největší problém. Když neubráníme a útok nám absolutně nefunguje, pak je výsledek takový, jaký je. Musíme se z toho probrat a příště zahrát lépe."

Jan Štěrba (hráč hostů):

"Utkání se mi hodnotí těžko, protože jsme prohráli. Zejména na útočné polovině hřiště jsme předvedli fakt špatný výkon. Dali jsme jenom 57 bodů... Neřekl bych, že bychom Pardubice podcenily, protože po reprezentační přestávce hrají bez několika hráčů pravidelně. Tohle nehrálo roli. Pardubice prostě dneska byly lepším týmem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti