Upravit stránku
13. 05. 2023

Famózní obrat


Z patnáctibodové propasti k šestibodovému triumfu! Beksa dokázala v nepříznivě se vyvíjejícím semifinále číslo 4 obdivuhodně povstat a po druhé výhře nad Děčínem srovnala stav série na 2-2!

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 4:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 81:75
(18:24, 17:18, 23:22, 23:11)

Stav série: 2 - 2

Válečníci měli dlouho navrch, a když se po třech minutách třetí čtvrtiny jejich náskok vyhoupl až na 15 bodů - navíc při relativně nízkém skóre (39:54) -, vypadalo to, že s jistotou míří za třetím semifinálovým bodem. Zvládli kontrovat i po naší šňůře 11:0 mezi 24. a 26. minutou - díky přesné střelbě z dálky (Nichols 2 a Svoboda) se na začátku poslední části hry znovu výrazněji odpoutali (58:67 a 63:71), ale závěrečná šestiminutovka už zcela patřila nám. "Na konci rozhodla klíčová šňůra 14:0, po níž jsme vedli 77:71. V tom momentě se zápas zlomil," označil trenér Dino Repeša rozhodnou pasáž utkání, která se odehrála mezi 35. a 38. minutou.

Průběh utkání

Hosté proměnili v první čtvrtině 10 ze 14 střel z pole (výtečná úspěšnost 71,4%!!!) a v jejím závěru, po šňůře 0:8, si vypracovali 8bodový náskok. Když pak mezi 13. a 15. minutou trefili 3 trojky (A. J. Walton 2 a F. Kroutil) a o chvíli později se zpod koše snadno prosadil Igor Josipovič, rozdíl narostl až na 13 bodů. Hlavní podíl na dvouciferném náskoku Válečníků měl jednoznačně A. J. Walton, jenž do přestávky nastřádal rovných 20 bodů (střelba z pole 8/10, trestné hody 1/2)!

Nedlouho po startu druhé půle bylo pro Beksu ještě hůř: Matěj Svoboda se 6 rychlými body podílel na vytažení rozdílu ve skóre až na maximálních 15 bodů (39:54 v 23. minutě). V té chvíli nám hodně pomohly úspěšně tříbodové pokusy Matea Čolaka a DeMarca Dickersona.

Právě trojky, o něž jsme se přitom v prvním poločase moc neopírali (v první čtvrtině jen 0/1, ve druhé 2/6), nám nakonec přinesly kýžený obrat. Mezi 23. a 38. minutou jsme jich trefili 8 (!), přičemž 5 z nich (2 z rukou Tomáše Vyorala a Davida Pekárka a 1 DeMarca Dickersona) jsme vtěsnali do pouhých 4,5 minuty! V polovině 38. minuty ještě Tomáš Pomikálek přitáhl ARMEX na rozdíl 4 bodů, ovšem následující Dickersonův koš dal razítko na naši druhou výhru v sérii.

"Nejdříve bych rád poděkoval všem fanouškům. Znovu byla plná hala a fanoušci ukázali, jak jsou pro nás důležití," poděkoval Dino Repeša bezmála 1400 diváků!!! "Doufám, že stejné to bude i v zápase číslo 6," zmínil šestý duel série, který se bude hrát v pátek 19. května od 17:30 ve Sportovní hale Dašická (předcházet mu bude úterní páté  utkání v Děčíně). "Gratuluji i hráčům, protože jsme se dostali z -15 bodů v polovině třetí čtvrtiny. Pořád jsme věřili, že se můžeme vrátit zpátky do zápasu i proti takto velmi kvalitnímu týmu," dodal spokojený Dino Repeša.

Další pozápasové ohlasy

DeMarco Dickerson (hráč domácích):

"Jsme moc rádi za výhru. Měli jsme dnes pomalejší start, ale tak to bývá ve druhých zápasech ve dvou dnech. Naštěstí ve druhém poločase jsme hráli s potřebnou energií, s níž hrál Děčín v první půli, vyrovnali jsme se mu v tvrdosti a agresivitě. Děčín je velmi dobrý tým, což samozřejmě víme, ale v závěru to bylo o tom, kdo vítězství ubojuje. To samé bude určitě platit i v dalším utkání číslo 5."

Tomáš Grepl (trenér hostů):

"Prohráli jsme těžký zápas, a to je tak celé. ... Prakticky celý zápas jsme vedli a prohráli jsme ho víceméně našimi trestnými hody, kdy jsme nedokázali ve druhém poločase, když už ten faul byl jednou odpískaný, je proměnit. To nás stálo ztrátu náskoku. Je to 2-2, máme tady zápas 5 a v úterý se hraje v Děčíně."

Matěj Svoboda (hráč hostů):

"Těžko se to hodnotí, jsou ve mně emoce. Zápas jsme si prohráli sami špatnou druhou půlí. Poslední čtvrtinu jsme prohráli o 12 bodů, úplně jsme odešli. Vedení jsme zkrátka měli udržet, je to chyba, ale nedá se nic dělat. Neznamená to vůbec nic, série je 0-0, vracíme se zpátky do Děčína a ještě se podíváme sem. Teď, po porážce, jsme samozřejmě smutní, ale nehroutíme se z toho."

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti