25. 11. 2022

Famózní jízda. A Vyo opět triple-double

Tohle derby nám vyšlo fantasticky! Na palubovce Královských sokolů jsme ani jednou neprohrávali, již po třech čtvrtinách jsme vedli o 35 bodů a zkontrolovali jsme zcela zasloužené vítězství.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Královští sokoli vs. BK KVIS Pardubice 50:90
(16:29, 13:19, 12:28, 9:14)

V tomto derby nebylo vůbec žádných pochyb o tom, kdo ho získá pro sebe.

Již po necelých 3 minutách jsme vedli dvouciferným rozdílem, do přestávky jsme navýšili náskok k dvacetibodové hranici a nakonec se vyšplhal až na rovných 40 bodů. Jedná se o nejvyšší triumf Beksy ve vzájemných zápasech s královéhradeckým týmem v NBL (doposud nejvyšší vítězství bylo 29. 12. 2019 - 106:71)! "Chtěl bych pogratulovat našemu týmu k vítězství. Jsem rád za celý tým, za odvedenou dobrou práci," začal své hodnocení asistent trenéra Vanja Miljković. "Naše hra byla na dobré úrovni od první do poslední minuty, měli jsme udělaný dobrý skauting. Nezáleží na soupeři, že má Hradec problémovou sezonu. Před námi je ještě mnoho zápasů, není zapotřebí se moc radovat, ale je nutné dále pracovat," doplnil Vanja Miljković.

Průběh utkání

Začali jsme... fantasticky!

Z úvodních osmi útoků jsme sedmkrát skórovali (!) a na začátku 6. minuty Kamil Švrdlík posouval průběžný stav již na 6:22!!! Tomáš Vyoral měl v té chvíli na kontě už 6 asistencí (!) a poměr užitečnosti obou týmů byl -1 ku 36!!! Domácí se šňůrou 7:0 sice na chvíli přitáhli na jednociferný rozdíl (stav 13:22), ale otěže zápasu jsme z rukou nepustili. V polovině 16. minuty Robert Rikić z čáry trestného hodu svým 15. a 16. bodem (za 10 minut pobytu na hřišti!) natáhl náš náskok na 25:39, před přestávkou pak Tomáš Vyoral trojkou, Kamil Švrdlík a David Pekárek dvoubodovými koši navýšili vedení na 19 bodů.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně koncentrovaně a energicky jako do prvního poločasu.

Hned po 10 sekundách úspěšně trojkoval úplně volný Mateo Čolak a poprvé posunul rozdíl nad dvacetibodovou hranici, nedlouho po něm se prosadili i Tomáš Vyoral a dvakrát zpod koše Robert Rikić - a jelikož domácí za 3 minuty neskórovali ani jednou, 17 minut před koncem bylo za jednoznačného stavu 29:57 rozhodnuto. Dnešní oslavenec Kamil Švrdlík v 27. minutě potvrdil naši dominanci košem s faulem (stav 35:67), půl minuty před koncem třetí čtvrtiny Petr Šafarčík totožným způsobem skóroval na 41:74 a Jan Štěrba s klaksonem, oznamujícím konec této části hry, už na 41:76. Maximální rozdíl ve skóre činil rovných 40 bodů: 2,5 minuty před koncem po přesné trojce Tomáše Vyorala (50:90)!!!

A jedna neskutečná věc: Tomáš Vyoral zapsal po druhé za sebou ceněný triple-double, po výborném výkonu v Opavě se v derby blýskl 15 body,12 doskoky a 11 asistencemi!!! "Za další triple double jsem rád, nicméně hlavně jsem rád, že jsme zápas vyhráli," cenil si Vyo nejen svého výjimečného individuálního počinu, ale v první řadě týmového úspěchu. Podle něj zcela zaslouženého. "Od první minuty jsme dali na hřišti jasně najevo, kdo je lepším týmem. Kontrolovali jsme celý zápas naší výbornou energií a obranou," doplnil lídr Beksy.

Zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.