Upravit stránku
20. 11. 2019

Evropská jízda pokračuje


Třetí zápas, třetí vítězství. Beksa si v Alpe Adria Cupu udržela stoprocentní bilanci a po domácím triumfu nad Klosterneuburgem nakročila k postupu do další fáze.

3. KOLO ALPE ADRIA CUPU, SKUPINA A:

BK JIP Pardubice vs. BK Dukes Klosterneuburg 87:66
(24:18, 19:19, 23:15, 21:14)

Před 1680 diváky se nám podařilo navázat na dvě úvodní vítězství ze soupeřových palubovek, díky čemuž jsme vylepšili naši bilanci výher a porážek na 3/0. Byť jsme prohrávali jen v úvodu zápasu a 38 minut jsme byli bodově vpředu, druhému týmu rakouské ligy jsme definitivně ukázali záda až na přelomu závěrečných dvou čtvrtin. "Myslím, že nakonec to dopadlo dobře, i když jsme doufali, že to bude mnohem jednodušší, navíc když byli soupeři jen v osmi, ale to tak většinou bývá. Tím, že byli v osmi, vlastně neměli co ztratit a zápas nebyla taková spanilá jízda, jako kdyby byli v plném počtu," podotkl pivot Kamil Švrdlík, s 21 body top-skórer utkání.

Průběh utkání

Velmi rychle jsme nastříleli 20 bodů a odskočili jsme až do 9bodového vedení, jenže soupeř se záhy přitáhl do těsného kontaktu, což se v dalším průběhu první půle opakovalo hned několikrát. "Zápas byl atypický tím, že Klosterneuburg neměl moc vysokých hráčů, takže hrál v  malé sestavě, což nám chvílemi dělalo problém," řekl dále Kamil, který už v první půli nastřádal 15 bodů a měl zásadní podíl na tom, že jsme Dukes nepustili před sebe.

Ještě v polovině třetí části hry se hosté drželi na dostřel, ovšem na přelomu posledních dvou čtvrtin jsme bodovou šňůrou zvýraznili rozdíl ve skóre na 19 bodů a závěrečnou pasáž už jsme kontrolovali. "Je to pro nás dobrá výhra. Za dva dny máme další zápas, takže je důležité, že se vyhrálo, a ted se musíme připravit na Děčín," doplnil pardubický pivot.

Rovněž kouč Ken Scalabroni v závěru svého hodnocení nasměroval své myšlenky k pátečnímu ligovému utkání Kooperativa NBL, v němž vyzveme Děčín. "Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli i třetí pohárový zápas. Bezpochyby jsme měli nějaké problémy, hlavně s obranou, když soupeř hrál v malé sestavě. Neměli jsme ani nijak zvlášť dobrý rytmus v útoku, ale stačilo to  na výhru a to se počítá. Myslím, že už jsme trochu myšlenkami u pátečního zápasu s Děčínem, což není nikdy dobré, ale naši hráči vyhráli, takže výhru akceptuji. Teď se musíme hlavně připravit na pátek," zdůraznil Ken.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti