Upravit stránku
20. 11. 2018

Evropská derniéra. Již v 17!


Naposledy v letošní sezoně mohou pardubičtí fanoušci vidět svůj tým v evropském poháru. Nepřehlédněte důležité info: duel s izraelskou Ness Zionou začne již v 17 hodin!

6. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

BK JIP Pardubice (0/5) vs. Ironi Ness Ziona (3/2)
středa 21. 11. v 17 hodin, ARENA Pardubice

Vyjde to na poslední pokus? Pardubičtí basketbalisté mají před sebou své závěrečné utkání v letošní sezoně, pokud jde o evropské poháry. Po dvou neúspěších v kvalifikaci Basketball Champions League prohráli i všech pět předchozích zápasů v základní fázi FIBA Europe Cupu, a tak mají poslední možnost získat premiérové vítězství. Nebude to však jednoduché, a to hned z několika důvodů. Předně: Beksa prochází nesmírně náročným programem, vždyť během osmi dnů odehraje již čtvrtý zápas, k tomu musela v minulém týdnu překonat vzdálenost 5000 km do Ruska a zpět! V potaz je třeba vzít i neuspokojivý zdravotní stav mnoha hráčů (několik z nich odehrálo pondělní utkání NBL v Kolíně s virózou) a v neposlední řadě i motivaci izraelského protivníka. Situace ve skupině D se totiž před posledním kolem vyvinula tak, že jedině vítězství zajistí Ness Zioně postup.

"Čeká nás zase strašně těžký soupeř. Určitě k nám přijedou s tím, že nás budou chtít porazit," podotkl rozehrávač Viktor Půlpán. Rychle však doplnil: "I my budeme chtít zlomit sérii neúspěchů v poháru, abychom se s FIBA Europe Cupem rozloučili výhrou." První vzájemný zápas v Izraeli jsme prohráli 77:111, když jsme po prvním poločase zaostávali o hratelných 9 bodů, jenže po obrátce nám Ziona vysázela 58 bodů a bylol vymalováno. Nejvíce bodů zaznamenali domácí Chris Dowe (17), Deaquan Cook (15) a Golan Gutt (12), na naší straně Dwayne Benjamin (27) s Richardem Williamsem (14) a Evanem McGaugheyem (10).

Pulpy zdůrazňuje, že před letošní pohárovou derniérou se on a jeho spoluhráči nebudou příliš ohlížet na soupeře. "Budeme chtít předvést basket, jaký chceme předvádět. Nebudeme se nijak zvlášť soustředit na ně, ale koncentrovat se sami na sebe, protože nám už z hlediska postupu o nic nejde. Prvořadé bude, abychom byli spokojeni s naším výkonem, i když by bylo skvělé urvat aspoň jednu výhru," přeje si zakončit pohárové putování úspěšně.

Jedním z důležitých faktorů bude zapomenout na pondělní nevydařený duel v Kolíně.

"Člověk na to myslí dlouho… My ale musíme myslet hlavně na to, co jsme předvedli v předchozích zápasech - například jsme doma porazili Opavu o 45 bodů. Z toho je potřeba se odrazit do dalších zápasů, nebylo by dobré nějak moc dlouho přemýšlet o koncovce zápasu v Kolíně, která se nám fakt nepovedla." 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti