Upravit stránku
17. 10. 2016

Europe Cup začíná. Beksa vs. Nikósie


Beksa začíná své putování FIBA Europe Cupem! V pardubické Tipsport aréně vyzve na startu prestižní evropské soutěže kyperský Apoel Nikósie.

1. KOLO FIBA EUROPE CUPU (SKUPINA J):

BK JIP Pardubice vs. Apoel Nikósie
středa 19. 10. v 18 hodin, Tipsport aréna

Kdo z pardubických fanoušků, napříč všemi sporty, bude při premiéře v Tipsport aréně chybět, jakoby nebyl - samozřejmě řečeno s nadsázkou. "Doufám, že přijde co nejvíc lidí, 10 tisíc," usmál se kouč Levell Sanders. Pevně věří, že jeho tým bude mít v multifunkční aréně velkou podporu svých fanoušků. "Když budou 4 tisíce, bude to pro mě dobré číslo," doplnil Ell.

Premiéra pardubického klubu v prestižní evropské soutěži.

Nesmírně atraktivní soupeř - finalista uplynulého ročníku kyperské ligy.

Bohatý a velice pestrý doprovodný program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

To jsou tři hlavní důvody, proč ve středu navečer přijít do Tipsport arény a užít si premiéru ve FIBA Europe Cupu.

Zatímco Apel ještě neodehrál ani jeden "ostrý" zápas, neboť kyperská liga dosud nezačala, pardubičtí basketbalisté figurují po sedmi odehraných kolech Kooperativa NBL na 2. místě s vysoce aktivní bilancí výher a porážek 6/1. Ve středu je však čeká nová výzva: premiéra ve FIBA Europe Cupu! "Každý bude mít velkou motivaci, pro všechny je prestižní hrát evropský pohár," říká kouč.

Levell Sanders: I já bych chtěl hrát

Začíná něco nového, čeká nás premiéra v evropském poháru. Je potřeba nějak přepnout z běžného režimu, pokud jde o přípravu?
"Já myslím, že je dobré dělat všechno stejně. My se snažíme připravit na každý zápas dobře a i teď se budeme připravovat stejně jako před ligou. Vždycky říkám, že je lepší se více soustředit na nás, než na soupeře. Je samozřejmě pozitivní, když víme, jaké mají hráče, jak hrají, ale znovu opakuji: to, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, co uděláme nebo neuděláme my, to je jen o nás."

Naším prvním soupeřem bude Nikósie. Co víme o složení tohoto týmu?
"Mají 5 cizinců, je to úplně nový tým s novým trenérem. Myslím, že nehrají v širší rotaci, ale mají fakt dobré hráče. Rozehrávač tre Bussey, křídelník Brandon Mobley, Murphy Burnatowski, který hrál v Ústí... Individuálně jsou fakt dobří, otázkou je, jak budou hrát spolu. Všechno ale bude záležet na nás, jak budeme hrát."

Na Kypru ještě nezačala tamní ligová soutěž, je tedy složitější zjišťovat informace o soupeřově herním stylu?
"Je to složité, ale Tomáš Bartošek udělal dobrou práci. Má nějaké kontakty a díky tomu jsme se dostali k informacím o hráčích Apoelu a ke statistikám. Také jsem se ptal Michala Křemena (hráč mmcité Brno, který v Nikósii působil - pozn. aut.), který tam má kamaráda trenéra a dal nám nějaké informace. Je pravda, že to bylo složitější, ale když v tomhle světě potřebuješ nějaké informace, seženeš je (pousmál se)."

Máme za sebou 7 ligových utkání. V jaké formě vstupujeme do FIBA Europe Cupu?
"Myslím si, že hrajeme dobře, ale máme rezervy. Nemyslím si, že jsme hráli až tak skvěle, jak napovídá naše bilance (6/1). Když se koukáš na naše zápasy, klidně jsme mohli mít nějaké další porážky - ve Svitavách, kdyby se hrálo další 3-4 minuty, jsme klidně mohli prohrát, posledních pár minut v Ostravě nám nevyšlo, doma s Ústím... Mám fakt radost, že jsme vyhráli šest zápasů, ale pořád máme spoustu práce, máme co zlepšovat. Doufám, že ve FIBA Europe Cupu budeme hrát na náš potenciál."

Očekáváš, že hráči mají velkou vnitřní motivaci?
"Jasně! Myslím si, že každý hráč bude mít velkou motivaci, je prestižní hrát tento evropský pohár. Já už nehraju, ale také to cítím, chtěl bych hrát (usmál se). Je skvělé, když můžeš hrát proti takovýmto týmům. Nepotřebujeme žádné motivační věci, protože všichni to budou mít v sobě."

S jakými optimálními představami vstupuješ se svým týmem do evropského poháru?
"Chtěl bych, abychom hráli sebevědomě a abychom hráli bez ztrát. Když nebudeme hrát se strachem a přehnaným respektem, jaký třeba míváme proti Nymburku, tak to bude OK. Věřím, že máme takový tým - i když nám schází Dušan Pandula -, který může být každému konkurenceschopný."

Kolik fanoušků by sis přál v Tipsport aréně?
"Doufám v co nejvíc, 10 tisíc? (usmál se). Když budou 4 tisíce, bude to pro mě dobré číslo."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti