07. 09. 2024

Energický výkon. V neděli finále

Výborný výkon i výsledek! Do mezinárodního turnaje ve Spišské Nové Vsi jsme vstoupili velmi cennou výhrou nad maďarským Szolnokem, finalistou minulého ročníku tamní nejvyšší soutěže.

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ:

BK KVIS Pardubice vs. Szolnoki Olajbányász 78:68
(24:14, 19:15, 17:23, 22:12)

V prvních třech čtvrtinách jsme předvedli vynikající výkon. Vše vycházelo z obrovské energie, kterou jsme vkládali do hry na obranné polovině hřiště, v útoku nám velmi dobře putoval míč. Už ve druhé čtvrtině Joey Brunk košem s faulem posunul průběžný stav na 36:21, v závěru poločasu tentýž hráč oslovil skvělým pasem Luboše Kováře, jenž zvýšil na 41:23. V závěru třetí čtvrtiny, po dvou úspěšných trojkách Filipa Novotného (jedna s faulem), jsme se dostali do maximálního, 23bodového vedení (stav 63:40). I když se Szolnok v úvodních 5 minutách závěrečné části hry přitáhl na rozdíl 8 bodů (stav 68:60), kritické momenty jsme zvládli velmi dobře a v koncovce jsme zkontrolovali dvoucifernou výhru.

"Zápas hodnotím samozřejmě pozitivně. Už o přestávce jsem říkal hráčům v šatně, že jsme zahráli výborný poločas a musíme to udržet. Zatím je vidět, že fyzicky, pokud hrajeme na 100%, můžeme hrát i s takovými soupeři, ale vydrželo nám to jenom tři čtvrtiny. Ve čtvrté čtvrtině jsme malinko fyzicky odpadli, protože náš basket je fyzicky náročný. Do začátku ligy ale ještě máme čas tohle vypilovat," hodnotil vítězný zápas trenér Jan Šotnar.