Upravit stránku
08. 01. 2016

Ell-kouč poprvé. Beksa jde na USK


Ostrá premiéra Levella Sanderse na trenérském postu je tady. Nový kouč Beksy, jenž po odstoupení Dušana Bohunického vede tým spolu s asistentem Tomášem Bartoškem, si ji odbude v hlavním městě v duelu s USK.

24. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (10/12) vs. BK JIP Pardubice (13/9)
(sobota 9. 1. v 17:30)

O změně na trenérském postu klub informoval ve čtvrtek v poledne - dosavadní kouč Dušan Bohunický rezignoval po porážce s Opavou a vedení klubu pověřilo vedením týmu novou trenérskou dvojici Levell Sanders - Tomáš Bartošek.
 
 
V minulém kole si oba soupeři vedli odlišně. Zatímco Beksa, navzdory nadějnému průběhu, nestačila ve své hale na Opavu a prohrála o jediný koš, Pražané vstoupili do druhé poloviny základní části cenným vítězstvím v Ústí nad Labem 74:66 (nejvíce bodů: Bohačík 24, Josipovič 14, Feštr 12, Slavík 11...) a navázali tak na předchozí výhru z Ostravy 70:57.
 
Soupeřovými bodovými lídry jsou dva muži, kteří Sovy posílili před sezonou. Křídelník Jaromír Bohačík průměrně zapisuje 15,3 bodu (při velice dobré úspěšnosti tříbodové střelby 36,5% - 31/85), přičemž v posledních dvou duelech v Ostravě a v Ústí vždy překonal dvacetibodovou hranici (21 + 24). Bosenský pivot Igor Josipovič si drží velmi stabilní výkonnost - v posledních pěti zápasech na přelomu roku pokaždé zaznamenal mezi 11 a 14 body - a v průměru střádá 12,5 bodu + 7,1 doskoku.
V poslední době vzrůstá ofenzivní přínos rozehrávače Lukáše Feštra. Ve čtyřech zápasech mezi 9. a 19. prosincem nastřádal dohromady pouhé 4 body, ovšem v následujících třech utkáních na přelomu roku trefil celkem 8 trojek s fantastickou úspěšností 61,5% a zapisoval průměrně 11,3 bodu! "Lukáš se hraje v dobré střelecké formě, je velmi úspěšný při střelbě za 3 body. Nebude to ale jenom o něm, o Bohačíkovi a o Josipovičovi, protože USK se opírá o týmový výkon," říká dále Bartošek. "Soupeř má kvalitní defenzivní činnost, dobře střídá osobní a zónovou obranu a s tím si musíme poradit. Bude to o nás."
 
Od čeho se Beksa bude chtít tak zvaně odpíchnout? "Od základních věcí, jako je bojovnost, dobrý obranný doskok , čili od základních atributů, které tvoří dobrý tým. Je potřeba jít tvrdě za vítězstvím."
 
Top-skóreři obou týmů:
USK - J. Bohačík 15,3, I. Josipovič 12,5, Mich. Mareš 10,5, A. Alič 7,4, J. Slavík 7,2, P. Šafarčík 7,0, L. Feštr 6,2...
Beksa - D. Pandula 14,2, K. Švrdlík 12,8, J. Wall 10,4, O. Kohout 7,5, V. Půlpán 7,5, R. Nečas 6,4, D. Škranc 6,2...
 
Utkání můžete sledovat živě na portálu TVCOM.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti